Селянське молоко – як вдовині сльози. Воно ніби й є, а то ціни нема, то купувати його у господарів нікому…
Традиційно на Юрія, 5 травня, селяни після зими виганяють худобу на пашу. Так само традиційно – тільки літо завидніється на горизонті, міркують: якою ж буде цьогоріч ціна молока.
–Усі попередні роки ціна на заготівельне молоко у цей період падала. Нині 4,40 – 4,50 – для великотоварних господарств. Це всіх виробників тішить. Ми повинні розуміти, що в Німеччині молоко вартує – 0,31 євроцента, в Польщі – 0,31 – 0,35, у нас …0,5. Причин багато. По-перше молоко буде затребуваним, бо на виробництво твердих сирів не використовуватимуть пальмової олії, – повідомив під час нещодавньої селекторної урядової наради заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк.
Рожищенський сирзавод потроху спинається на ноги, мало не канувши в Лету:
–Це підприємство переходить до серйозного інвестора, вже укладені угоди, виставлена охорона, запущений менеджмент, технічних працівників набирають на роботу. Через певний час завод буде заготовляти молоко і складе конкуренцію на волинському ринку в ціні закупівельного молока. Це важливо як для закупівельників, так і для виробників, – зауважив Віталій Володимирович.
А от Ратнівський молокозавод, схоже, має менш радісні перспективи. Поточної заборгованості перед селянами та виробниками це підприємство не має. Але боргів загалом – аж 3,7 млн.
Олена ЛІВІЦЬКА.