Про таку необхідність повідомив начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Волинській області Микола Савчин під час робочої зустрічі із головою обласної ради Григорієм Недопадом.
Про це інформує Волинська обласна рада.
Ініціатива регламентована президентським указом «Про заходи щодо забезпечення доступності медичної і реабілітаційної допомоги, лікарських засобів та медичних виробів у сільській місцевості». Йдеться про організацію на місцях доставки ліків у віддалені населені пункти, у тому числі за програмою «Доступні ліки», розширення мережі аптечних закладів, центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, що провадять діяльність, пов’язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, для покриття та забезпечення доступу пацієнтів до цих препаратів.
«Мобільний аптечний пункт – це інструмент поліпшення доступу до лікарських засобів. Щоб втілити цей задум в життя, нам необхідно налагодити співпрацю з органами місцевого самоврядування», – зауважив Микола Савчин. Він пояснив, що така співпраця із територіальними громадами є необхідною з огляду на ряд причин. Функціонування мобільного аптечного пункту передбачає наявність відповідно обладнаного транспортного засобу, для якого необхідно продумати логістику, забезпечити паливно-мастильними матеріалами та інтернет зв’язком, налагодити систему інформування населення.
Голова Волиньради Григорій Недопад схвально оцінив запропоновану новацію на теренах області.
«Мобільні аптечні пункти у сільській місцевості суттєво розширять доступність до лікарських засобів для мешканців північних районів нашої області, де відстані до найближчої аптеки подекуди перевищують 25 кілометрів. Тому я ініціюватиму розгляд її практичного втілення на найближчому засіданні координаційної ради органів місцевого самоврядування, де ми обговорюємо найбільш актуальні питання регіону за участі усіх голів громад», – підкреслив Григорій Недопад.
Наш кор.
Фото ілюстративне та обласної ради.