У Ковельському районі екологи виявили масштабну незаконну вирубку соснового лісу, яка, за попередніми оцінками, завдала довкіллю збитків на близько 20 мільйонів гривень. За фактом порушення відкрили кримінальне провадження.
Як повідомили у Державній екологічній інспекції у Волинській області, незаконну порубку зафіксували 24 червня під час природоохоронних заходів на земельній ділянці комунальної власності за межами села Любохини Дубечненської сільської ради Ковельського району.
На місце події одразу викликали слідчо-оперативну групу. Під час обстеження території спеціалісти виявили близько п’яти тисяч пнів дерев породи сосна. Водночас точну кількість незаконно зрубаних дерев ще встановлюють. Діаметр знищених дерев становить від 12 до 45 сантиметрів.
За попередніми розрахунками, сума шкоди, завданої довкіллю, сягає орієнтовно 20 мільйонів гривень.
За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження. Наразі триває досудове розслідування, під час якого встановлюють осіб, причетних до незаконної вирубки.
У Державній екологічній інспекції зазначають, що такі дії мають ознаки порушення вимог Закону України «Про рослинний світ», а також Лісового та Земельного кодексів України.
Екологи нагадують, що за незаконне знищення або пошкодження лісових масивів і незаконну порубку лісу законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Також закликають громадян повідомляти відповідні служби про відомі факти незаконного знищення лісів.
Фото з відкритих джерел

