У приміщенні СНУ ім. Лесі Українки відбулося засідання круглого столу на тему: «Упровадження європейських стандартів протидії ксенофобії та расизму з метою реалізації етнокультурних потреб національних меншин» за участі заступника голови облдержадміністрації Олександра Курилюка та проректора з навчально-виховної роботи університету Ірини Констанкевич.
Обговорити актуальні питання та прийняти спільні рішення, котрі згодом направили у відповідні органи місцевої влади, прийшли керівники регіональних культурних товариств (зокрема польського і російського), громадських організацій, науковці університету.
Чому питання постало так гостро? В Україні мешкає велика кількість людей різних національностей: так склалося історично. Крім того, студенти з різних країн нерідко обирають для навчання саме українські університети і часто залишаються тут жити. Здавалося б, умови в нашій державі сприятливі для проживання представників різних націй і народностей. Але… Насправді не все так просто.
Справжнім випробуванням у питанні расової дискримінації стало для українців Євро-2012. Коли на територію нашої держави масово прибували футбольні вболівальники з різних країн, наші громадяни продемонстрували дійсно гідну європейця поведінку.
– Загалом конфлікти на фоні відвертих ксенофобських проявів були поодинокими,– зазначила професор, завідувач кафедри країнознавства і міжнародних відносин СНУ ім. Лесі Українки Наталія Коцан. – Як показало спеціальне дослідження, у Польщі найбільше ображали представників темношкірої раси, в Україні – мусульман.
Світлана ДУМСЬКА.