Не змогли здійснити комуністичні кагебісти, зате американський президент зумів: чому закрили «Радіо Свобода» і «Голос Америки», хто в цьому зацікавлений і як це розцінювати? Правди стане ще менше?!
Отже, адміністрація американського глави держави Дональда Трампа вирішила припинити фінансування незалежних мовників. Все списується на непопулярність цих медіа та бажанням зекономити кошти платників податків.
Але насправді суть гонінь в іншому: нинішня заокеанська влада паталогічно не сприймає будь-яку критику. Ось і вирішила неслухняних «покарати рубльом».
До речі, грошова одиниця «рубль» ходила в часи ссср та зараз у путінській росії. Дивно, але навіть в часи осатанілої боротьби з «загниваючим капіталізмом» та «агресивною американською воєнщиною» владі не вдалося придушити «ворожі голоси» навіть із застосуванням потужних «глушилок». Люди продовжували слухати «Радіо Свободу» та «Голос Америки» навіть через перешкоди.
А з настанням Незалежності представництва цих медіа в Україні стали престижним і високооплачуваним місцем роботи, кузнею якісних кадрів та мірилом плюралізму думок.
Тож на дії адміністрації Дональда Трампа багато хто відреагував. У тому числі і парламентарка від Волині, перша заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України Ірина Констанкевич. У соцмережах Ірина Мирославівна на резонансні події відгукнулася так:

«Тривожних новин щодалі більше… Припинення фінансування «Голосу Америки» і «Радіо Свобода» – це про те, що комусь правди стало забагато, і про те, що натомість побільшає маніпуляцій, фейків і брехні… І ще, впевнена, що путінська пропаганда цим втішиться, і далі зайдуть і з «раша тудей», чи ще якоюсь кремлівською пропагандою..
Переживаю за це, бо розумію значимість ГА і РС. Моє дитинство було з їхніми голосами. І я знала змалку, що є інший світ – протилежний радянській тоталітарній системі. А тепер якось усе незрозуміло…».
Натомість в українському суспільстві ширяться заклики взяти на державне утримання вітчизняні редакції цих медіаресурсів, щоб зберегти кваліфікований персонал до тих часів, поки в США зміниться влада.
Чи знайдеться для цього політична воля? І чи взагалі українська влада не піде шляхом заокеанських партнерів, які зважають тільки на лояльні медіа?
Сергій ШРАМЧУК.
На фото «Радіо Свобода» та з відкритих джерел: радянський пропагандистський плакат; Ірина Констанкевич.