Якщо подивитися статистику захворювань дітей, то виникає немало питань, над якими потрібно замислитися саме дорослим.
Головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська, яка на засіданні виконкому міськради звітувала про роботу комунального закладу, розповіла, чим хворіють пацієнти залежно від їхнього віку.
Якщо брати малюків до року, то найчастіше їх турбують хвороби органів дихання, перинатальні стани, проблеми зі шкірою та підшкірною клітковиною, а також недуги нервової системи.
Про дітей віком до 14 років Оксана Лєщинська повідомила: у них на першому місці хвороби органів дихання, на другому – недуги ока, на третьому – ендокринні захворювання, на четвертому – інфекції.
А от у підлітків серед найбільш серйозних проблем – хвороби органів травлення та ендокринна патологія.
Тобто, простеживши таку тенденцію, мимохіть приходиш до висновку, що великій частині недуг можна було би запобігти самим батькам із дітьми.
Чому, приміром, у школярів погіршується зір? Бо велике навантаження на очі. І це, погодьтеся, не лише через читання книг чи написання конспектів, а й від безмірного перебування перед екраном комп’ютерів, телевізорів, мобільних телефонів.
Чому у раніше здорових підлітків з’являються проблеми з травленням? Бо в такому віці вони дозволяють собі харчуватися чим завгодно і коли завгодно. А чипси, сухарики, шоколадні батончики й газовані води у шкільних їдальнях ще більше до того провокують.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.