Нещодавно в обласному центрі Волині горів легковик. На цей факт мало хто б звернув увагу, якби тим автомобілем не їздив депутат Луцької міської ради Сергій Григоренко. І хоча машина належала зовсім іншій людині (сестрі обранця громади), однак офіційну позицію пан Григоренко висловив: мовляв, схильний пов’язувати інцидент із власною… політичною діяльністю, адже вже кілька місяців виконує обов’язки голови обласного осередку ВО «Батьківщина».
Що ж трапилося насправді? Безумовно, таке питання – актуальне. А тим паче, що це – не перше займання автомобіля на Волині. Узагалі 2013-й, хоча не минуло ще й півроку, але на такі НП виявився… щедрим.
3 січня на парковці коло одного з найбільш респектабельних ресторанів Луцька спалахнула машина, котрою користувався Андрій Козюра, юрист, депутат Луцької міської ради 5-го й 6-го скликань, один із претендентів на посаду Луцького міського голови на чергових виборах. У ніч із 10 на 11 січня «червоний півень» наскочив на авто відомого бізнесмена Сергія Ковальчука, котрий мешкає у Володимирі-Волинському й балотувався до Верховної Ради України в жовтні минулого року. 23 січня горів транспортний засіб луцького підприємця Андрія Були. До речі, його ім’я, як і Андрія Козюри, не раз згадували у зв’язку із будівництвом торгового центру «Буратіно», що в обласному центрі на вул. Винниченка. 25 березня НП трапилася з авто пана Григоренка.
У зв’язку із цим секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт під час 39-ї сесії Луцької міської ради офіційно звернувся до волинських правоохоронців із вимогою розібратися в ситуації:
– Вчинено спробу підпалу представника опозиційних сил. Раніше також зайнялася машина опозиціонера. То – нездорова тенденція. Тому звертаюся до правоохоронних органів, аби оперативно з’ясували всі нюанси й розвінчали сумніви або ж підтвердили наявність політичної складової підпалів.
Поки розбираються, одначе й раніше правоохоронці у займаннях авто політики не вбачали. Ще 30 січня 2013-го прокурор м. Луцька Сергій Данілін щодо ситуації із машинами Андрія Козюри та Андрія Були привселюдно заявив: кожен із фактів розслідують окремо, не поєднуючи їх між собою і не об’єднуючи в одне провадження.
– Працівники міліції на підставі двох експертиз дійшли висновку, що складу злочину немає, – повідомив прокурор. – Але органи прокуратури з таким не погодилися. Експертиза дуже сумнівна. Багато запитань залишається без відповідей, тому справу розслідуватимуть і надалі.
Прокурорський висновок: якщо у випадку з авто, на якому їздив пан Козюра, мало місце самозагоряння у лівій підкапотній частині, то на машині пана Були було виявлено залишки рідини технічного походження між склом і капотом.
– Ми не повертаємося до 90-х, – відповів на запитання щодо підпалів автомобілів начальник УМВСУ у Волинській області Олександр Терещук під час інтерв’ю «Волинській газеті» у лютому 2013-го. – Щодо автомобіля Сергія Ковальчука… Працюємо в цьому напрямку. Машин, котрі горіли в Луцьку? Один автомобіль пройшов повторну експертизу. Виявили факт короткого замикання. Інший – був підпал. Так, конкретний підпал. Експертиза це показала. Нині розслідуємо, проводимо оперативні заходи. Такі факти є, і ховати їх не будемо.
Натомість Сергій Ковальчук, котрого до опозиціонерів зараховувати не варто, ще в лютому заявляв: йому відомо, хто саме виступає замовником підпалу авто. Навіть пообіцяв солідну винагороду тим, хто допоможе відшукати паліїв. Одначе 25 березня чергове авто спалахнуло знову. Логічне запитання: хто наступний?
Світлана ГОЛОВАЧУК.