Нічні діти

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо перебування дитини у закладах громадського харчування та сфери розваг у нічний час), згідно з яким дітям віком до 16 р. із 22.00 до 6.00 забороняється перебувати у відповідних місцях. Хтозна, чи чули про цей закон та про розпорядження Луцького міського голови Миколи Романюка батьки неповнолітніх лучан, однак під час рейду, організованого правоохоронцями та відповідними службами, було виявлено дітей, котрі спокійнісінько розважалися у нічних закладах у заборонений час.
БАТЬКИ НЕ ЗНАЮТЬ, ДЕ ЇХНЄ ЧАДО?
У рейді нічними закладами міста взяли участь …, старший оперуповноважений в особливо важливих справах сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України у Волинській області майор міліції Василь Лесь та дільничні міліціонери, представники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю, служби у справах дітей та управління розвитку підприємництва і реклами Луцької міськради. Окрім того, до перевірки долучилися і журналісти. 
Рейд розпочався приблизно о 23.00, відтак прибули до пивного клубу, котрий працює до 03.00. Приємно здивувало те, що дітей там не виявили. А от у цілодобовому діджей-кафе, що на пр. Волі, натрапили аж на двох: одна з дівчат відпочивала у компанії юнаків, за іншу вступилася повнолітня дівчина, котра назвалася старшою сестрою. Міліціонери склали протоколи на підлітків та деталізований рапорт щодо розважального закладу й зателефонували батькам першої дівчини, аби ті забрали своє чадо додому. Чекати на останніх довелося довгенько, а коли ж батько юнки врешті приїхав до стін клубу, з його реакції було помітно, що ох і перепаде доньці на горіхи! Сама ж дівчина розповіла працівниці служби, що має напружені стосунки з батьками.
А от коли намагалися втрапити до нічного клубу, котрий розташований в одному приміщенні зі згаданим кафе, зустріли опір із боку охоронця. В оперативному режимі на вивісці маркером нашкрябали «приватна вечірка», тож це і стало аргументом, на основі котрого молодик (котрий назвався Максимом і сказав, що тут не працює) перешкоджав здійсненню огляду. Через деякий час із приміщення вийшла молода особа і «дала добро», аби заходили. Коли потрапили до кімнати, ніякої приватної вечірки не побачили, а серед присутніх – лише персонал. Цікаво: чому ж тоді охоронець спочатку не впускав нас? Що ховали за закритими дверима від стражів порядку?
НЕПОВНОЛІТНІЙ СТАЖУЄТЬСЯ, ВІДВІДУВАЧІ – КУРЯТЬ
Згодом завітали до розважального комплексу, що знаходиться на Київському майдані. На перший погляд неповнолітніх не виявили, однак міліціонер помітив хлопчину, котрий причаївся в куточку неподалік доріжок для гри в боулінг. Виявилося – не дарма: 17-літній юнак стажувався у згаданому закладі. Адміністратор запевнив, що нічого не знали про вік хлопця. Коли ж попросили принести анкету, в котрій неповнолітній мав би вказати свій вік…
В іншому залі спокійно відпочивало двоє молодиків. Звісно, нікому б не було до них діла, якби чоловіки не присмокталися до трубки кальяну. Як відомо, згідно із відповідним законом, що набрав чинності ще 16 грудня минулого року, забороняється куріння будь-яких тютюнових виробів у закладах розваги та громадського харчування. Аби зафіксувати факт порушення, викликали слідчо-оперативну групу, котра склала адмінпротоколи  на ласих до кальяну молодиків та адміністрацію розважального комплексу. 
«НОЧЮ ВЖЕ НЕРОБЕМО»
Запискою із таким текстом, автори котрої просто здійснили наругу над правописом, зустріли нас двері одного з комп’ютерних клубів на пр. Соборності. Як розповів …, не встигає нога міліціонера ступити на поріг закладу, котрий, хоч і не має на це дозволу, працює цілодобово, як горе-клуб згортає свою діяльність. Власне, так сталося і цього разу. Вочевидь, у адміністрації є власні інформатори, котрі володіють відповідною інформацією і вчасно сигналізують про небезпеку. Цікаво, у якій зі служб ховається «зрадник»?
Не втрапивши до одного комп’ютерного клубу, вирушили до іншого, котрий розташований на вул. Лесі Українки. На годиннику – майже перша ночі, тож, вочевидь, робочий день згаданого закладу затягнувся, бо на вивісці вказано, що працює до півночі. Ну а далі, як-то кажуть, підпільно… Постукали – двері відчинили, ба більше – навіть за поріг впустили. Адміністратор  (і за сумісництвом – бармен) відразу спокійнісінько пішов протирати келихи за барну стійку, а приблизно десяток відвідувачів не реагували на непрошених гостей і продовжували грати в комп’ютерні ігри, коментуючи свої невдачі нецензурною лексикою. Серед них – хлопчина, доволі юний на вигляд. Коли ж правоохоронці запитали про вік, той мовив, що із 1993 р. н., однак паспорта, аби підтвердити це, в юнака не було. Хлопець розповів, що батьки закордоном, бабуся в лікарні, а проживає він зі старшим братом. У міліціонерів свої методи перевірки інформації, тож зателефонувавши із мобільного до брата юнака, з’ясували, що той докинув собі аж 4 роки. Як годиться, склали протокол на малолітнього, зробили приписи порушнику. Незадовго за малим спритником прибув його брат. 
НЕМА ПРАВА НА УПРАВУ?
Із малолітніми порушниками зрозуміло: їхні батьки сплатять адміністративні стягнення, однак які санкції застосують до закладів, які ігнорують закон і задля більшого прибутку впускають у нічний час підлітків? Як розповідають фахівці управління розвитку підприємництва та реклами міськради, єдине, що вони можуть зробити у випадку виявлення порушення, це викликати власника закладу для пояснень, а якщо порушення систематичні, можуть винести питання про обмеження режиму роботи на розгляд виконкому. Словом, підприємці не надто бояться такого покарання. Бо позбавити ліцензії можуть лише у випадку систематичного продажу спиртного неповнолітнім та якихось серйозних правопорушень, на кшталт періодичних бійок, стрілянини тощо. Тож не факт, що після завершення рейду адміністрації нічних клубів та інших розважальних закладів не візьмуться за старе…
Ірина ВОРОБЕЙ.
Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *