Питання номер один у порядку денному 18-ї сесії обласної ради, що розпочала свою роботу 5 квітня, звучало так: «Про звіт голови обласної державної адміністрації про виконання облдержадміністрацією делегованих обласною радою повноважень». Таким чином Борис Клімчук інформував обранців про зроблене виконавчою владою області у 2012-му і відповів на всі запитання присутніх у залі.
Депутати різних фракції та політичних вподобань зголосилися до запитань та виступів, а цікавилися у більшості – точкою зору Бориса Петровича на вирішення злободенних питань розвитку нашого регіону. Так, Людмила Кирда (фракція «Батьківщина») переймалася долею підприємства «Волиньторф» та позицією голови облдержадміністрації щодо вирішення проблеми.
–Події, що відбулися довкола «Волиньторфу» – непрості. Я про це доповідав міністру та народним депутатам. Непрості з точки зору поваги до процедури, до губернатора… Ми врегулюємо ці питання. Поки я живий, це підприємство буде державним! – відповів Борис Петрович.
Запитання свободівця Миколи Давидюка стосувалося доцільності ремонтів навчальних закладів за батьківські гроші та тієї традиційної для освіти колізії, коли директори шкіл стають заручниками ситуації, бо з одного боку змушені робити ремонти за відсутності на це коштів із казни, а з іншого – порушують закон, беручи ці гроші від батьків:
–Це вічна тема! Ще з часів Радянського союзу батьки допомагали школам! Моє прохання: не брати до рук цих грошей жодному із штатних працівників школи. Не тиснути на батьків. Не передавати додому записок. Треба робити ці речі творчо, щоб батьки мали бажання. У нас є таких прикладів багато, – прокоментував ситуацію Борис Клімчук.
Нашоукраїнець Сергій Слабенко цікавився у голови облдержадміністрації, чи не доцільніше призупинити хід медичної реформи. На що Борис Клімчук дав однозначну відповідь:
–Я не проводжу ніяких реформ! Ми робимо наші скромні роботи з організації надання медичних послуг населенню. Ці зміни не для докторів, а для пацієнтів. Ми будемо переконувати людей ділом, справою. Росія ввела страхову медицину 10 років тому. Білорусія уже сім літ живе зі страховою медициною. А ми тільки робимо перші спроби до цього наблизитися. Це – велика ідеологія, яка полягає в тому, аби відійти від безглуздого планування бюджету медицини залежно від ліжкомісць.
Згодом слово для виступу та обговорення звіту взяли Олександр Пирожик, Іван Вовк, Святослав Боруцький, Раїса Кучмук, Ігор Гузь, Володимир Дибель, Роман Карпюк, Володимир Войтович та інші. Свободівці обрали тактику спротиву і радили визнати звіт голови облдержадміністрації незадовільним (хоч оцінювати цього дня роботу облдержадміністрації й не потрібно було, а лишень затвердити звіт). Натомість представники більшості свої виступи звели не «до критиканства, а до конструктиву» (за словами Володимира Войтовича). Як скажімо, нашоукраїнець Віктор Прокопчук:
– Згадайте славетну фразу «Каждый мнит себе стратегом, видя бой издалека». Мені як управлінцеві зі стажем ніколи не прийде в голову вчити лікаря, як лікувати, а журналіста, як писати. Але ми всі хочемо вчити Клімчука… Всі хочемо жити в ідеальному суспільстві. Однак живемо в тому болоті, яке самі собі зробили. Борис Клічмук робить для волинського регіону велику справу. Я дякую за цю роботу. Але хочу звернути вашу увагу на проблему доріг. Не стільки доріг, скільки відповідальності за якість їх ремонту».
Зрештою, обранці затвердили звіт голови облдержадміністрації, врахувавши пропозицію Сергія Слабенка: усі зауваження, що звучали під час обговорення виконання облдержадміністрацією делегованих їй повноважень, спрямувати Борисові Клімчуку для врахування їх у подальшій роботі.
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.