Пін-код банківської картки не варто розповідати навіть найближчим друзям. У цьому переконалися учасники судової справи, яку днями розглянув Ковельський міськрайонний суд.
Все почалося з того, що один юнак не вмів тримати язик за зубами. І по доброті душевній розповів про пін-код своєї банківської картки товаришу.
А того біс попутав. Бо як же, знаючи і код картки, і місце її схованки, не скористатися легкою наживою?
Тож луцький хлопець, котрий є другокурсником одного з ковельських профтехучилищ, скористався відсутністю друга і з його ліжка витягнув горе-картку.
Доки тривала колотнеча через зниклу цінність, її викрадач сидів тихо як миша. А коли все більш-менш вляглося, неповнолітній вирішив: пора косити капусту. Пішов до одного з ковельських відділень «Привадбанку», ввів пін-код, зняв 220 гривень (усе, що було на рахунку) і вирішив: афера вдалася.
Але не так склалося, як гадалося. Бідолаха чи-то через вік, а чи від необізнаності, одначе не врахував важливого моменту – відеонагляду.
Тому невдовзі до неповнолітнього крадія постукали правоохоронці. Доказової бази було більш ніж достатньо. І – нікуди дітися – горе-аферист у всьому зізнався.
Цього разу злочинцю поталанило. Адже власник викраденої картки виявився незлобивим та пішов на укладання зі своїм кривдником угоди про примирення.
Сам же крадій і на гроші не розжився, і сорому набрався Бо на судове засідання мусили приїздити і два законні представники злочинця, і фахівець із професійно-технічного училища, де навчався хлопець.
А результатом банківських промислів стало те, що неповнолітнього обвинуваченого Ковельський міськрайонний суд визнав винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 357 та ч.1 ст.185 Кримінального кодексу України.
За першим пунктом обвинувачення («Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження») передбачено покарання у вигляді штрафу розміром 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн.
Другий пункт обвинувачення («Таємне викрадення чужого майна») передбачає штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів, тобто 850 грн.
За сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим неповнолітній крадій (а точніше – його законні представники, котрі перебували в залі суду) змушений заплатити 850 грн штрафу, повернути знятих із банківської картки 220 грн і в Сірка очі позачити, аби далі навчатися в ПТУ.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.