Спекотна пора підвищила ризик харчового отруєння. І це на фоні росту на Волині захворюваності на сальмонельоз.
Головне управління Держсанепідслужби у Волинській області наголошує: з початку року кількість жертв сальмонели збільшилася майже вдвічі, причому головним чином через побутові спалахи.
На жаль, у багатьох випадках відповідальних знайти не вдається. Бо приміром, під час масового отруєння в закладі відпочинку в с. Рованці Луцького р-ну харчевню закрили, та її власники винними зробили клієнта, який частину страв привіз із дому. Натомість клієнт запевнив, буцімто всі продукти були свіжими.
Трапляється, що навіть у дошкільних закладах вихованці мають явні ознаки харчового отруєння, однак ні обстеження персоналу харчоблоку, ні аналізи змивів не допомагають знайти причин діареї та блювоти в дітей.
Тому як мінімум подив викликають окремі страви, що їх пропонують у закладах так званої неукраїнської кухні. Скажімо, «Тартар» – сирий фарш із сирим яйцем – нагадує російську рулетку. Бо за даними епідеміологів, саме фарш і сирі яйця несуть чи не найбільшу загрозу захворіти на сальмонельоз. А наявність у закладі відпочинку чи на тамтешній кухні мух у рази збільшує ризик отруїтися. Тим паче, коли перед трапезою не помити рук.
У тому, наскільки небезпечним є сальмонельоз, за останні п’ять років переконалися майже 800 волинян, причому половина з них – діти.
Відтак фахівці санепідслужби закликають не купувати на стихійних ринках продукти, що швидко псуються (молоко, м’ясо, сир). У магазинах радять перевіряти, в яких умовах зберігається продукція. А головне – дотримуватися гігієни та правил термічної обробки харчів.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.