«Прорив». Односторонній…

Волинська трагедія ексгумація Сибіга Туск УПА Армія Крайова

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що ухвалене рішення про перші ексгумації польських жертв «Волинської трагедії» 1943-1947 років та назвав це проривом. Але насправді це історична вулиця з одностороннім рухом: про українських жертв братовбивчого конфлікту періоду Другої світової війни західний сусід вперто замовчує.

Польські медіа цитують слова Глави польського уряду:

«Нарешті прорив. Ухвалено рішення про перші ексгумації польських жертв УПА. Хочу подякувати міністрам культури Польщі та України за хорошу співпрацю. Чекаємо на подальші рішення».

Раніше Міністр національної єдності України Олексій Чернишов відвідав Польщу, де зустрівся з Міністром культури Польщі Анною Врублевською.

«Міністри обговорили ключову роль культури у збереженні національної ідентичності, а також вплив культури на соціально-економічний розвиток обох країн», – розповіли у польському культурному відомстві.

Вже наступного дня Дональд Туск повідомив про те, що було ухвалено рішення про перші ексгумації польських жертв «Волинської трагедії».

Очевидно, це відбудеться на сусідній Рівненщині.

Про вбитих під час Другої світової війни польськими бандитами та учасниками Армії Крайової мирних українців польська сторона традиційно замовчує.

Зважаючи, що зараз України дуже сильно залежить від допомоги з боку Польщі, особливо щодо перетину кордону з ЄС та в енергетичній сфері, то Варшава скористалася відносною слабкістю нинішньої української влади, щоб методом ультиматумів таки домогтися вигідного для себе трактування подій минулого та їх оцінки зараз. Шеренга антиукраїнських провокаційних пам’ятників у Польщі – яскраве підтвердження такої політики.

Натомість на Банковій намагаються зробити хороший вираз обличчя при поганій грі. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, коментуючи заяву Дональда Туска про перші рішення щодо ексгумації жертв «Волинської трагедії» (яку в Польщі називають досі «Волинською різаниною»), зазначив, що кожне вирішене питання у відносинах України та Польщі – це удар по рашистах:

«Ми поважаємо один одного і разом захищаємося від російського імперіалізму. Кожне вирішене двостороннє питання – це удар по Москві»…

Агенція «Укрінформ» додає, що український міністр назвав це чудовим результатом діяльності робочої групи, яку координували міністри культури України й Польщі – Микола Точицький та Анна Врублевська:

«Сподіваємося на подальшу імплементацію домовленостей на основі взаємоповаги та взаємності».

Насправді ця тема не тільки про ексгумацію жертв «Волинської трагедії»…

Сергій ШРАМЧУК.

На фото «Європейської правди» та з архіву: фрагменти антиукраїнського пам’ятника у Польщі в наш час; період Другої світової війни: Армія Крайова; Українська Повстанська Армія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *