Хунта африканської країни Малі оголосила про негайний розрив дипломатичних відносин з Україною у зв’язку з підтримкою українським урядом повстанців-туарегів, які напали на малійські збройні сили. Це означає: удар по пропутінських вагнерівцях був успішним!
Наприкінці липня на півночі Малі в районі міста Тінзауатен відбулися зіткнення між місцевими повстанцями-туарегами з одного боку та збройними силами Малі та колишніми найманцями ПВК «Вагнера» з іншого боку. Внаслідок боїв загинули, за різними даними, не менше 10 військових-африканців та від 20 до 80 вагнерівців.
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов, коментуючи розгром вагнерівців, заявив, що туареги «одержали необхідну інформацію і не лише інформацію, яка б дозволила провести успішну військову операцію проти російських військових злочинців». Після цього Сенегал викликав посла України Юрія Пивоварова в МЗС через пост у фейсбуці, в якому він, як стверджувалося, підтримав Андрія Юсова. У заяві МЗС Сенегалу згодом говорилося, що країна не приймає коментарів на підтримку тероризму, особливо коли останній спрямований на дестабілізацію такої братньої країни як Малі.
Посольство України в Сенегалі опікувалося раніше і Малі. Вона також межує з Алжиром.
Згодом режим Малі також заявив про «рішуче засудження» ворожості української влади, що суперечить позиції нейтралітету, якою дотримується республіка, яка «завжди закликала до мирного врегулювання військового конфлікту в Україні». Більше того, йдеться у заяві, уряд Малі «дотримується діагнозу», встановленого росією, яка «протягом багатьох років попереджала світ про неонацистський характер української влади». Підтримку Україною повстанців-туарегів хунта Малі розглядатиме як підтримку міжнародного тероризму, а наразі розриває з нашою країною дипломатичні відносини, заявив МЗС республіки.
З 1880 р. ця країна була колонією Франції. У 1960 р. здобула незалежність. Із 2012 р. на півночі Малі триває визвольна боротьба народності туарегів за незалежність від Малі, де впродовж цього періоду відбулося 3 військових заколоти і владу захопила хунта. У 2020 р. військові, які називають себе урядом, для «підтримання правопорядку» запросили собі на допомогу бойовиків-вагнерівців із росії. Країни НАТО засудили цей крок і не визнають путчистів Малі легітимною владою. Натомість Сенегал хунту підтримує.
Після ліквідації вагнерівців повстанці-туареги висловили готовність передати їх в Україну для суду за скоєні під час агресії військові злочини. Цим і викликана істерика хунти в Малі.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото Агенції «РБК-Україна» та «Вікіпедії»: туареги знищують бойовиків-вагнерівців; побут селян африканської країни.