Без категорії

Питання без терміну давності

Заробітчанство, алкоголізм, злочинність – ось сумні наслідки того, коли молодь не має роботи.
Тож можна тільки уявити, як непросто знайти роботу дітям-сиротам або тим, хто лишився без батьківського піклування.

За вирішення цієї проблеми всерйоз узялися в Ковельському районі, – інформує прес-служба райдержадміністрації. А щоби робота проводилася всебічно, до неї залучили не лише керівництво районної державної адміністрації та міської ради, а й центру зайнятості та інспекції з питань праці.
Під час останньої наради щодо проблем працевлаштування дітей її учасники обговорили хід виконання нового проекту, розрахованого на 2013 рік.
Йдеться, зокрема, про те, що за дітьми закріплюється особистий консультант. Саме він спершу надає психологічну підтримку неповнолітнім, які мають низький потенціал працевлаштуватися. Пояснює та формує таку систему цінностей, коли дитина розуміє важливість самостійно заробляти кошти.
Наступний етап – показати повний спектр професій, за якими в майбутньому можна навчатися і працювати. Для того фахівці центру зайнятості і служби у справах дітей проводять щомісяця бесіди із сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, опікунами тощо. Вони повідомляють про інформативні заходи, вакансії для підлітків, які потребуються працевлаштування.
А коли вже дитина знайшла місце роботи, за процесом продовжують стежити спеціалісти органів контролю. Бо, як підтвердив прокурор Ковельської міжрайонної прокурату Олександр Рижко, порушень у цій сфері виявляється немало.
Та є сподівання, що з прийняттям Закону України «Про зайнятість населення» ситуацію вдасться змінити. Позитив має принести положення про стимулювання роботодавців, які створюють робочі місця для молодих фахівців.
Підсумовуючи, заступник голови Ковельської райдержадміністрації Андрій Мигуля додав, що основною причиною, котра змушує неповнолітніх працювати, лишається бідність. Тож сім’ї, котрі потрапили чи ризикують опинитися у складних життєвих обставин, потребують постійного соціального супроводу.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *