Законопроєкт створює нормативні умови для законного обмеженого обігу та використання канабісу, його смоли, екстрактів і настоянок у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.
Верховна Рада легалізувала медичний канабіс і надала можливість використовувати медичні препарати, що містять коноплі (Cannabis) для лікування онкологічних захворювань і посттравматичних стресових розладів.
Довідково:
Медичний канабіс або марихуана – широкий термін, який використовується для всіх лікарських препаратів на основі конопель. Дослідження підтверджують лікувальний ефект конопляних продуктів, у яких переважає КБД та міститься мінімальна кількість ТГК.
Як повідомив член фракції «Голос» Ярослав Железняк, за законопроєкт №7457 про регулювання обігу рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань і посттравматичних стресових розладів, отриманих унаслідок воєн, проголосували в цілому 248 народних депутатів на пленарному засіданні Верховної Ради в четвер.
Законопроєкт створює нормативні умови для законного обмеженого обігу та використання канабісу, його смоли, екстрактів і настоянок у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.
Дозволили і завезення ліків на основі медичного канабісу, і завезення сировини, а також вирощування в Україні рослин для виготовлення препаратів, заявив голова комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький у коментарі ВВС Україна.
“Легалізація медичного канабісу відбулась. 2 млн українських хворих, які цього потребують, отримають ці ліки у дуже короткий термін. Президент має підписати, і за 6 місяців уряд має підготувати всі підзаконні акти”, – зазначив Радуцький.
Наприклад, розповідає депутат, МОЗ має затвердити протокол лікування хворих на епілепсію за допомогою медичного канабісу. Після проходження всіх процедур ці ліки можна буде отримати строго за електронним рецептом.
За його словами, ліки можуть почати ввозити в Україну, як тільки завершать підготовку всіх документів.
Лікування препаратами на основі медичного канабісу використовують при лікуванні хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми, хвороб Альцгеймера та Паркінсона та багатьох інших важких захворювань.
При цьому політики запевняють, що поліція та Держлікслужба запровадять жорсткий контроль за використанням медичного канабісу.
В МОЗ наполягають, що законопроєкт передбачає достатній рівень контролю – в тому числі завдяки системі електронних рецептів, яку запровадили кілька років тому, саме щоби контролювати обіг рецептурних препаратів.
МОЗ має розробити електронні протоколи лікування, де буде вказано хвороби, які лікують препаратами на основі медичного канабісу. Фактично потрібно буде лише перекласти існуючі протоколи країн ЄС чи США, пояснює Радуцький.
Далі нацполіція та МВС мають внести зміни до урядової постанови, щоб дозволити вирощування конопель та виготовлення медичних препаратів, а мінагрополітики – розробити реєстр виробників медичного канабісу.
Виробництво ліків жорстко контролюватиметься на усіх етапах. Вирощувати зможуть лише юридичні особи, які отримають відповідну ліцензію та сертифікати, зазначають автори закону.
Кожен кущ матиме індивідуальне кодування для моніторингу руху рослин до пацієнта, говорить депутатка Євгенія Кравчук.
Як підкреслюють автори законопроєкту, цей документ дозволяє виключно обіг медичного канабісу, регулює його використання у промисловій та науковій діяльності.
Пацієнти отримуватимуть ліки лише в тих аптеках, які мають відповідну ліцензію і умови для зберігання.
Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання залишається забороненим.
Закон набуває чинності через півроку після його опублікування.
Наш кор.
Фото з відкритих джерел