У Луцьку збудують новий лікувально-реабілітаційний корпус психіатричної лікарні. А ще тут успішно працює відкритий торік на базі лікарні Центр ментального здоров’я мережі «Повернення», де військовослужбовці, ветерани, члени їхніх родин та інші пацієнти можуть отримати безоплатну фахову допомогу.
Під час робочого візиту на Волинь Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко спільно із очільником державної виконавчої влади області Романом Романюком та головою Волинської обласної ради Григорієм Недопадом взяв участь у закладанні символічної капсули на місці будівництва нового лікувально-реабілітаційного корпусу №6 Волинської обласної психіатричної лікарні.

Нову споруду, як зазначила пресслужба обласної військової адміністрації, зводять у межах державного публічного інвестиційного проєкту. У 2026 році на початок робіт Міністерством передбачено 100 млн грн, а загальна вартість реалізації проєкту становить 477,6 млн грн. Усі необхідні підготовчі та тендерні процедури вже завершено.
За словами Віктора Ляшка, новий корпус стане продовженням розвитку закладу та дозволить значно розширити можливості надання психіатричної та реабілітаційної допомоги.
«Тут запускається будівництво нового корпусу, який стане продовженням існуючих палат ліжкового фонду для того, щоб лікувати всіх, хто потребує такої допомоги. Це наш черговий етап розвитку всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», започаткованої Першою леді України Оленою Зеленською», – зазначив Міністр охорони здоров’я України.
Лікувально-реабілітаційний корпус дозволить збільшити потужність лікарні та створити сучасний простір, де пацієнти зможуть отримувати діагностику, лікування та реабілітацію в одному місці.
«Дуже важливий проєкт, який дозволить розширити можливості закладу та забезпечити пацієнтам належні умови лікування і відновлення. Дякую усім завдяки кому це можливо», – сказав т.в.о. начальника Волинської ОВА Роман Романюк.

Під час візиту міністр також ознайомився з роботою закладу, який успішно очолює Сергій Дудка, та відзначив позитивні зміни, які відбулися тут останніми роками. Зокрема, у 2025 році на базі лікарні відкрили Центр ментального здоров’я мережі «Повернення», де військовослужбовці, ветерани, члени їхніх родин та інші пацієнти можуть отримати безоплатну фахову допомогу.
«Повномасштабна війна показала, наскільки важливою є підтримка ментального здоров’я. Саме тому ми продовжуємо розвивати систему психосоціальної підтримки та психіатричної допомоги, зокрема модернізуючи медичні заклади. Наше завдання – щоб якісна допомога у сфері ментального здоров’я була доступною незалежно від місця проживання людини», – наголосив Віктор Ляшко.

У робочому візиті в медзаклад також узяли участь народний депутат України В’ячеслав Рубльов і начальник Управління охорони здоров’я у Волинській області Юрій Легкодух.
Сергій ШРАМЧУК.
На фото пресслужби Міністерства охорони здоров’я України та Волинської ОВА: під час перебування міністерської делегації в КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради.

