Сказ – це гостре інфекційне захворювання, за якого вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами та завжди закінчується смертю. Розвиток сказу у людини можна попередити введенням вакцини людям та вакцинацією тварин. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області.
Переважно розповсюджувачами сказу є дикі звірі, які переносять вірус через через укус або взаємне облизування.⠀
Як визначити ознаки сказу у домашнього собаки?
⠀Хвора тварина стає пригніченою, лежить, у неї зникає апетит, до води байдужа – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко, в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому на великі відстані – до 50 км за день. Період збудження триває 3-4 дні, гине тварина на 6-8 день хвороби. Це класична картина. Але в будь-якому випадку поведінка тварини змінюється, що має насторожити господаря. Собака стає причиною зараження людей, тому що живе в їхньому оточенні. Провакцинований собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження та не хворіє сказом.
⠀Що робити із твариною, підозрілою на сказ?
⠀Собаку, кота чи іншу тварину, яка покусала людей або тварин, слід негайно доправити до найближчої ветеринарної клініки та повідомити держпродспоживслужбу для огляду й утримання під наглядом спеціалістів протягом 10-ти днів.
⠀Як запобігти зараженню сказом?
⠀Щоб убезпечити свою собаку і свою сім’ю від такого підступного захворювання, потрібно знати, як захиститися від сказу. Єдиний спосіб для цього — вакцинація домашніх тварин. Її потрібно робити заздалегідь. Щеплення має щорічно повторюватися. Також бажано уникати контакту собаки з бродячими та дикими тваринами. Адже, навіть найбезпечніший на вигляд їжачок може виявитися розповсюджувачем вірусу сказу.
⠀Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити!
З 13 червня по 5 липня виїзні бригади працювали в громадах Луцького, Володимирського, Ковельського, Камінь-Каширського районів. Загалом за цей період провакциновано 6553 домашніх тварин.
У рамках акції мобільні групи державних лікарень ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області безоплатно вакцинують домашніх тварин від сказу (вакцина Рабістар).
За останній тиждень з 1 по 5 липня провакциновано 4287 домашніх тварин: 2083 собаки і 2155 котів:
У Луцькому районі – 80 (48 собак, 32 коти),
Володимирському – 785 (355 собак, 381 кіт),
Ковельському – 2727 (1293 собаки, 1434 коти) ,
Камінь-Каширському – 695 (387 собак і 308 котів).
Наголошуємо, що вакцинація – ефективний спосіб профілактики сказу і обов’язкова для всіх собак і котів. Імунізувати домашніх тварин – обов’язок кожного власника! Це основний метод контролю сказу незалежно від його епізоотичного типу.
Лікування при захворюванні на сказ – не існує, тож власникам домашніх тварин не варто нехтувати профілактичними щепленнями.
Наш кор.
Фото ілюстративне