Сторінками минулого 23.01.2020

75 років тому
Змагання за відбудову
З ініціативи Луцького міськкому КП(б)У розпочалося соціалістичне змагання лучан із трудящими Ковеля і Ровно за якнайшвидшу відбудову міста, збільшення випуску промислової продукції, за гідну зустріч 30-их роковин Великої Жовтневої Соціалістичної революції. Переможцями вийшли 15 підприємств, у т. ч. цегельний завод №1, взуттєва фабрика, артілі імені Червоної Армії, «Харчовик» та «Вільна праця».
(«Радянська Волинь», 1945 р.).
На фото з архіву: результат бомбардування м. Луцька.
30 років тому
Перемога демократів
«Вибори до Верховної Ради УРСР, обласної, районних, селищних, міських і сільських рад, які відбулися 4 березня, були першими, де балотувалися кандидати не лише від КПСС, але й від нових громадських об’єднань. У них взяло участь 93,6% виборців (695 тис. 586 громадян). Національно-демократичні сили області святкували свою першу перемогу: з 9 народних депутатів у Демократичний блок Верховної Ради УРСР увійшло шестеро – Олександр Гудима, Ярослав Дмитришин, Андрій Мостиський, Федір Свідерський (від НРУ), а також Андрій Бондарчук та Петро Віцяк».
(«Молодий ленінець», 1990 р.).
20 років тому
У церкві – Ворожко і Коляда!
«Храму в с. Мокре Старовижівського р-ну не було ніколи. Було просто село, омите болотами. А завдяки будівництву льонозаводу перетворилося на справжнє містечко. Люди мріяли про церкву і, нарешті, завдяки директорові підприємства Павлові Логіну таки спорудили його! І будівельники безкоштовно підприємства працювали, і селяни колядували та продавали картоплю, щоб якнайшвидше уквітчати храм. Про дзвони подбав уже наступний директор льонозаводу Віктор Ковальчук. І хоча в Свято-Петро-Павлівському храмі роботи ще вистачає, люди радіють, що є де помолитися. А настоятелем тут служить, до речі, Петро Коляда, старостою обрали Анатолія Ворожка».
(«Досвітня зоря», 2000 р.).
10 років тому
«Бронепоїзд» із Криму
«Щоб підтримати свою команду під час півфінального кубкового матчу з «Волинню», керівництво «Таврії» найняло… цілий поїзд! І хоча потяг буде цивільним, можна не сумніватися, що його пасажири будуть відмобілізованими не гірше, ніж бойові розрахунки білогвардійських бронепоїздів періоду Громадянської війни!».
(«Волинська газета», 2010 р.).
Підготував Сергій ШРАМЧУК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *