75 років тому
Змагання за відбудову
З ініціативи Луцького міськкому КП(б)У розпочалося соціалістичне змагання лучан із трудящими Ковеля і Ровно за якнайшвидшу відбудову міста, збільшення випуску промислової продукції, за гідну зустріч 30-их роковин Великої Жовтневої Соціалістичної революції. Переможцями вийшли 15 підприємств, у т. ч. цегельний завод №1, взуттєва фабрика, артілі імені Червоної Армії, «Харчовик» та «Вільна праця».
(«Радянська Волинь», 1945 р.).
На фото з архіву: результат бомбардування м. Луцька.
30 років тому
Перемога демократів
«Вибори до Верховної Ради УРСР, обласної, районних, селищних, міських і сільських рад, які відбулися 4 березня, були першими, де балотувалися кандидати не лише від КПСС, але й від нових громадських об’єднань. У них взяло участь 93,6% виборців (695 тис. 586 громадян). Національно-демократичні сили області святкували свою першу перемогу: з 9 народних депутатів у Демократичний блок Верховної Ради УРСР увійшло шестеро – Олександр Гудима, Ярослав Дмитришин, Андрій Мостиський, Федір Свідерський (від НРУ), а також Андрій Бондарчук та Петро Віцяк».
(«Молодий ленінець», 1990 р.).
20 років тому
У церкві – Ворожко і Коляда!
«Храму в с. Мокре Старовижівського р-ну не було ніколи. Було просто село, омите болотами. А завдяки будівництву льонозаводу перетворилося на справжнє містечко. Люди мріяли про церкву і, нарешті, завдяки директорові підприємства Павлові Логіну таки спорудили його! І будівельники безкоштовно підприємства працювали, і селяни колядували та продавали картоплю, щоб якнайшвидше уквітчати храм. Про дзвони подбав уже наступний директор льонозаводу Віктор Ковальчук. І хоча в Свято-Петро-Павлівському храмі роботи ще вистачає, люди радіють, що є де помолитися. А настоятелем тут служить, до речі, Петро Коляда, старостою обрали Анатолія Ворожка».
(«Досвітня зоря», 2000 р.).
10 років тому
«Бронепоїзд» із Криму
«Щоб підтримати свою команду під час півфінального кубкового матчу з «Волинню», керівництво «Таврії» найняло… цілий поїзд! І хоча потяг буде цивільним, можна не сумніватися, що його пасажири будуть відмобілізованими не гірше, ніж бойові розрахунки білогвардійських бронепоїздів періоду Громадянської війни!».
(«Волинська газета», 2010 р.).
Підготував Сергій ШРАМЧУК.