Без категорії

«Страсті Христові» – зі сталі й латуні

Цей витвір мистецтва має всі шанси потрапити до Книзі рекордів України. Адже, як зізнався автор – львів’янин Роман Андрійовський, – нічого подібного Україна ще не бачила. Тож Луцьк став третім після Києва та Львова містом, де демонструється кована книга.
– Ковальством я займаюся близько десяти літ. Здебільшого виготовляю ужиткові речі. Та коли потрібно було захищати дипломну роботу, вирішив спробувати в одному цілому поєднати малярство і ковку, – розповів митець.
Поєднання вийшло настільки вдалим, що Роман Андрійовський створив цілу книгу під назвою «Страсті Христові». Бо, вважає, цей біблійний сюжет якраз і заслуговує на те, аби зафіксувати його в металі.
Сама книга – це своєрідний кодекс. В основі її сюжету – Хресний шлях Ісуса Христа на Голгофу. Кожна із семи сторінок книги – це один із найбільш вагомих епізодів цієї трагічної історії.
Робота над книгою тривала півтора року. Спершу сторінки робилися з пластиліну, потім переносилися на прозоре скло і лиш потому «перетворювалися» у вічний метал – сталь, латунь, мідь, різні сплави. Відтак вага кожної сторінки – близько восьми кілограмів!
– Задум був таким, аби сторінки можна було і з’єднувати у вигляді книги, і розвішувати на стіну. Всі із зображених зупинок Ісуса у книзі поєднані між собою та символами доповнюють одна одну. А на звороті – відповідні цитати зі Святого Письма.
Якраз ці написи, зізналася науковий керівник пана Андрійовського Світлана Зінченко, були чи не найтяжчим із етапів створення роботи. Адже православна й католицька церкви мають відмінності у трактуванні й висвітленні певних біблійних моментів. Тому доводилося консультуватися щодо кожного слова та знака.
Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк і завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва зізналися: ця кована книга – дійсно унікальний витвір мистецтва. Тож тим паче приємно, що саме волинянам випала честь його експонувати аж до кінця травня.
Відзначив цінний доробок і секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт. А ще гості музейного свята висловили сподівання, що невдовзі й волинські майстри зможуть запропонувати щось рівноцінне кованій книзі львівського митця.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *