“Тільки молодь здатна зробити реальні зміни”: інтерв’ю з головою Волинської молодіжної ради

Богдан Лебедь — молодіжний активіст, волонтер  і Лауреат Премії Кабінету Міністрів, а також він голова Волинської молодіжної ради.

У другому інтервʼю проєкту «Люди Волині» ми дізналися про шлях у громадському активізмі голови молодіжної ради Волинської області, важливість молодіжної політики та проєкти, якими найбільше пишається. Також ми запитали, як долучитися до Волинської молодіжної ради, які амбіції мають переважати та як завжди бути «в ресурсі».

Як проходило твоє дитинство? Завжди були амбіції працювати з молоддю?

Родом я з Луцька, навчався у 23-й школі й принципі був дуже активним: виступав на різних святах, конкурсах, декламував вірші займався саме цим більш-менш професійно. 

Також любив шашки та навіть виступав за школу двічі на змаганнях місцевих та обласних. Відвідував спортивні гуртки та гончарство, одним словом, усе, що було доступне — тим і цікавився.

Як почав свій шлях у громадській діяльності? 

Почав свій шлях, як і дуже багато громадських і політичних активістів  — зі студентського самоврядування. Я вступив до ЛНТУ, і з першого курсу почав займатися активізмом, пізніше став заступником голови студентської ради університету. І вже далі я познайомився з багатьма громадськими активістами, молодіжними програмами, ходив на тренінги та заходи, згодом організовував їх. Саме так, збираючи досвід, інформацію та коло спілкування, я увійшов в цей громадський простір.

Що для тебе молодіжна політика?

По-перше, мені це, справді, дуже цікаво. Молодіжна політика для мене — це все моє життя. Це покращення якості мого повсякдення, це гарна комунікація, це нові знання, нові знайомства. Вона дає мені натхнення і мотивацію працювати також над іншими проєктами, які не стосуються молодіжної політики. 

Тільки молодь здатна зробити реальні зміни. 

На мою думку, вона повинна замінити старих політиків і творити нове європейське майбутнє в Україні.

Як потрапив до Волинської молодіжної ради?

Я давно хотів бути частиною молодіжної ради. Мій шлях починався з членства в Луцькій міській молодіжній раді. У ній я вів активну громадську діяльність. 

Коли стартував набір до Волинської молодіжної ради, до її складу подалося багато моїх знайомих та колег. У мене вже був певний досвід, тому і я долучився. 

Згодом, за другої каденції молодіжної ради, я висунув свою кандидатуру на пост голови ради. На установчих зборах за мене проголосували інші члени, й тепер я тут.

Як охочим можна доєднатися до Молодіжної ради Волині?

Досить легко. Потрібно підготувати певний пакет документів. Його перелік розміщений на сайті обласної адміністрації. Потім ви надсилаєте ці документи за вказаним емейлом та у Департамент молоді та спорту (оригінали).

Коли йде набір, організація, в яку ви входите, повинна вас подати і проголосувати за вас на своїх внутрішніх зборах. Іншими словами – делегувати вас до молодіжної ради.

Які треба мати досягнення, щоб стати членом молодіжної ради?

Молодіжна рада — консультативно-дорадчий орган, однак вона все ж  залишається молодіжною організацією. 

Тому треба мати хороший досвід роботи з молоддю та громадськістю, мати непогану репутацію і навички самопрезентації, тому що за кожного члена молодіжної ради, і за голову в тому числі будуть голосувати інші представники.

Які основні цілі ти ставиш перед собою у своїх ролях чи ініціативах?

Окрім, молодіжної роботи я є волонтером громадської організації. Першочерговою метою є пришвидшення перемоги та допомога нашим військовим. Але останнім часом для мене є дуже важливою ціллю — покращення участі молоді в суспільно-політичному житті та прийнятих рішень. 

Я хочу, аби молодь знала, що таке політика, хто такі політики та, як на них впливати для того, щоб ми могли працювати разом та творити спільне та хороше майбутнє.

Якими своїми проєктами ти дуже пишаєшся?

Першочергово я пишаюсь своїми екоініціативами. У Волинській області. У різних районах та громадах ми провели біля 20 толок та висадок дерев. 

Також форумами, які об’єднують велику кількість молоді, громадських діячів. народних депутатів та держслужбовців – це близько 10 форумів за останні роки.

Чи є у тебе кредо або принцип, який ти використовуєш у роботі?

Богдан Лебедь

Особистого кредо та принципу як такого немає, але я вважаю, що потрібно завжди розвиватися. Наприклад, я зараз опановую нову тему для тренінгів, і вже декілька тренінгів провів і планую проводити надалі, тому що потрібно розвиватися постійно. 

Інформація змінюється, людям стає це не цікаво, треба вивчати нове, проходити якесь навчання та курси, аби розвивати молодь та себе в тому числі. 

Про які саме тренінги йде мова?

Зараз я вивчаю тему комунікації з органами місцевого самоврядування. Провів один тренінг вже в Волинському обласному молодіжному центрі для молоді по цій темі. Розбирали  як комунікувати правильно, як достукатися, адвокація і все в такому дусі. І надалі планується онлайн тренінг разом з CollabZone в Ковелі, куди мене запрошують, 

Які соціальні чи економічні проблеми регіону ви вважаєте найбільш актуальними та чи може молодіжна політика це змінити?

На Волині, як і в інших регіонах України, є низка економічних проблем, які турбують суспільство. Серед найбільш актуальних – відтік молоді за кордон, низькі заробітні плати і високі ціни. Але, на жаль, на пряму молодь на це повпливати не може.

Однак мене особисто найбільше турбує інша проблема, яка була ще і до війни  — це туристичний потенціал Волині. Я людина, яка любить історію свого краю, свого міста. У нас насправді є дуже багато красивих місць, які можна розвивати. Наприклад, Світязь, хоча тут і є певний розвиток інфраструктури, проте такі місця потребують якіснішої реклами та туристичного потенціалу. 

Тому я вважаю, що це дуже гарна можливість в майбутньому підвищувати цей потенціал і економічно зростати й триматися не тільки на аграрному секторі, а і на туризм.

Наскільки нам відомо, із твоїх соцмереж, ти нещодавно отримав премію Кабінету Міністрів України та нагрудний знак і диплом лауреата. Скажи, що це за премія та за що вона дається?

Мене відзначили премії за національно-патріотичне виховання і підготовку молоді до захисту незалежності і територіальної цілісності України, самовідданість, виявлену в захисті незалежності і територіальної цілісності України та популяризацію серед молоді служби у ЗСУ.

Яким ти бачиш «портрет» сучасного молодого лідера?

Для мене молодіжний лідер — це відповідальна за свої вчинки та вчинки команди, ініціативна та надихаюча людина, яка постійна навчається розвивається, яка передає свої знання команді та суспільству. 

“Сучасний молодий лідер” також повинен мати суперові навички комунікації, вміти працювати з різними програмами, таблицями, додатками, тому що це важливо. Світ не стоїть на місці він прогресує, особливо в нашій державі. Діджиталізація проходить, і потрібно охоплювати всі іновації та не залишатися на одному ж рівні.

Якби ти міг реалізувати будь-який проєкт без обмежень у ресурсах, то що б це було?

Ой, насправді це таке цікаве питання, над цим потрібно довго думати, тому що можна продумати, що хочеш, якщо ресурси не обмежені. Але, як варіант, це великий хмарочос, де будуть знаходитись офіси всіх громадських молодіжних організацій, де будуть коворкінги, різні інтерактивні зали. Це більше фантазійний проєкт, звичайно.

Але, якщо говорити про реальні проєкти, то наразі дуже багато проводиться форумів різних, круглих столів, де збирається багато молоді. Звичайно, я б хотів би зробити якийсь крутий, масштабний Всеукраїнський фестиваль молодіжний. Великий форум на відкритому просторі, як до прикладу «Захід фест» чи «Атлас», тільки це має бути молодіжна тематика. Це буде один великий форум на більше тисячі людей. І я думаю, що це дуже можливо, навіть і з обмеженими ресурсами. Але, звичайно, тільки після завершення війни.

На історінці в Instagram у Вас є допис, де пише, що ви є менеджером музичного лейбла VesternMusic, чи можете розповісти детальніше?

Так, це один із моїх проєктів. Я є менеджером музичного лейбла VesternMusic. Це новий музичний лейбл в Україні. Ми повністю займаємося розвитком молодих артистів. Від самого початку, пошуку текстів, їх придбання, запису пісні до просування тощо. Для нас важливо, щоб сучасна українська музика зазвучала по-новому. Нам вдається  охоплювати не тільки українську аудиторію, а й іноземну. 

Це робота чи хобі?

Це один із моїх проєктів сьогодні. У мене є ще декілька, окрім музичного лейбла та молодіжної ради. Я також є тренером-фасилітатором та керівником позашкільного клубу правосуддя. 

Це клуб для підлітків 13-18 років, де вони мають можливість познайомитися з роботою поліції, органів влади, з поняттями права, дискримінацією, дебатами, адвокацією, лідерством та іншими крутими та важливими якостями. Переважно це учні з правознавчого ліцею, тому що акцент в нас все-таки на праві, але є й  учні інших шкіл Луцька. 

А які маєш хобі?

Ще одним із моїх хобі є туризм. Я дуже люблю подорожувати,  до повномасштабного вторгнення я відвідав 12 країн. Люблю пересуватися автостопом, по каучсерфінгу. Мені до вподоби більш екстремальний вид подорожей, — зізнається Богдан. 

Зараз  я віддаю перевагу горам. Я там буваю раз у сезон , стараюсь не пропускати, буває і більше. Дуже люблю самому ходити в піші походи, з’єднуватися з природою. Це прямо-таки моє задоволення, я відчуваю себе там спокійним, вільним, надихаюся цим і це мотивує.

Яку ви любите пити каву? І де саме в Луцьку та чому?

Найбільше я люблю безкоштовну каву на своєму офісі. Я, насправді, не надаю перевагу якимось певним закладам. Люблю американо без молока та з лимоном. 

Але заклад мені дійсно не принципово, немає якоїсь в мене певної межі. Хоча я сам був баристою, і колись у 2019-му році в мене була невеличка кав’ярня, якою я займався, дуже любив її і просував. Я ж і вів облік, я ж і був за баром і в принципі займався усім, чим можна. Це мій перший невеличкий мій бізнес. Але вона закрилася, більше я цим не займався, проте цю справу я люблю.

Який найцінніший урок ви отримали за час вашої діяльності?

Важко згадати, адже дуже багато чого було пройдено, багато на помилках, на пробах, але так і робиться краще майбутнє, я думаю. Насправді всі ці уроки та помилки дуже цінні. 

Мабуть, такий банальний урок, що не потрібно повністю покладатися на людей і думати, що воно все прийде саме по собі. І це стосується не тільки молодіжної роботи. 

Що ви порадите молоді, яка прагне стати активною частиною суспільства?

Я можу порадити молоді просто розвиватися та стукати в усі двері. У нас зараз дуже багато є молодіжних центрів, молодіжні ради, гуртки та безліч тренінгів.

Не бійтеся шукати, запитувати, долучатися. Тут точно вас ніхто в цьому середовищі не образить і ми завжди дружні до нових людей, нових знайомств та комунікацій.

Волинь в трьох слова це —

Ліса, озера та замок.

Інтерв’ю підготувала Анастасія Міліщук.

Фото Богдана Лебедя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *