Перші кроки у будь-якому виді спорту завжди дуже тривожні та відповідальні. Художня гімнастика не виключення. Батьки завжди дуже хвилюються: коли краще привести дитину на тренування, що їй дасть гімнастика, як заохотити свою малечу займатися спортом
Нашій редакції вдалося поспілкуватися з тренером спортивного клубу «Астра» з художньої гімнастики. Скопюк Анастасія відповіла нам на усі запитання та поділилася своїм досвідом.
У якому віці краще приводити дитину на тренування?
— Найкращий вік приблизно від 3,5 років. Але все індивідуально, бувають дітки і в 4 роки не готові до тренувань, відпустити від себе маму, або навпаки дівчатка 3 років бувають дуже самостійні і здібні до занять.
Як правильно обрати тренера?
— Обирають зручну локацію для тренувань, а далі вже йде знайомство з тренером.
Спочатку спитати про досвід роботи, освіту, можливо результати учнів, якщо ми говоримо про професійні групи. Далі подивитись на контакт дитини з тренером, чи є взаємодія емоційна.
Важливо звернути увагу на комунікацію, ви входите у групу і маєте підтримувати звʼязок з тренером.
Які здібності потрібні щоб стати гімнасткою?
— Усі дівчатка дуже індивідуальні. У когось краще розвинута гнучкість, у когось розтяжка. Але найголовніше, як для мене, це вміння чути, думати та старатись.
Прагнення до того, щоб стати кращим, виступити на змаганні дуже мотивує. Тому дітки можуть розвинути усі навики. Але є виключення, коли в одних дітей дійсно від народження краще розвинута гнучкість, розтяжка. На тренуваннях може допомогти навіть певний тип статури.
Що дає гімнастика?
Які данні потрібні щоб стати гімнасткою?
— Гімнастика відзначається хорошим розвитком гнучкості, розтяжки, мʼязової системи, координаційних здібностей.
Вона позитивно впливає на витривалість та загальний фізичний стан дитини. Розвиває самостійність, вчить дисципліні. А також важливим аспектом є соціалізація — це комунікація діток у групі, нові друзі та підтримка.
Як заохотити дитину займатися спортом?
— Тренування меншої групи (дошкільнят) зазвичай проходять в ігровій формі, тому дитині весело та цікаво відвідувати заняття. Якщо говорити про старшу групу, або професійну, треба пояснити дитині про користь тренувань та результати, які можуть її очікувати. Це виступи на змаганнях, участь у цікавих заходах.
Які, на вашу думку, найважливіші риси повинен мати тренер?
— Тренер має любити свою роботу.
Завжди розвиватись, відвідувати курси. Мати натхнення до своєї справи. Це важка та цікава робота, але без фантазії ніяк. Потрібно гарно сформувати процес тренування, придумати вправи, підібрати музичний супровід.
А загально це: стресостійкість, цілеспрямованість, рішучість.
Давайте тепер трішки поговоримо про вашу спортивну кар’єру. Яким був ваш перший тренер?
— Перший тренер — це людина, яка вкладає в тебе всі свої навики та якості. А з часом ми їх тільки розвиваємо. (Моя тренерка – ред.), Маргарита Володимирівна, була і є професіоналом своєї справи. Вона була дуже вибагливою, тренувались довго, завжди вдосконалювались.
Чи памʼятаєте своє перше тренування? Як воно пройшло?
— Перше тренування було дуже давно. Напевно повністю не згадаю, але памʼятаю перші кроки в гімнастиці. Коли зайшла в спортивний зал та побачила старших дівчаток, які тренувались вже з предметами. Було дуже цікаво, як вони працюють зі стрічкою, мʼячем, обручем.
Знайомство з тренером та вивчення нових елементів, спілкування з дівчатами – це те, що запам’яталося найбільше. Спочатку все трішки страшно, але й захоплююче.
— Які були страхи на початку карʼєри? Чи виправдались ваші переживання стосовно цього?
— Коли перетинаєш позначку загальної групи і переходиш в професійну, завжди є страх не виправдати надії тренера, батьків.
Така велика відповідальність відразу на твоїх плечах. Але найголовніше — це підтримка. Не потрібно здаватись, після першої поразки. Кожен виступ це досвід, який необхідний для розвитку.
Олександра ЯЦЕНКО
Фото надала Анастасія Скопюк.