Музею на Волині передали залізничні пломби 20 століття. Найстаршій одиниці — 124 роки
У Ковельський музей передали нові експонати часів початку 20 сторіччя. Йдеться про чотири пломби, які знайшов місцевий житель Валерій Удодюк поблизу села Бахів, де раніше була вузькоколійна залізниця. Про це повідомила Суспільному головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз. Вона каже, що свинцеві пломби скоріш за все використовували для вагонів, які проходили через Ковельський залізничний вузол.
“Вони у дуже доброму стані. Чітко видно рельєфні написи, можна було їх ідентифікувати. Є у нас невелика колекція залізничних пломб, десь з десяток. Однак вперше маємо пломби в такому гарному стані, бо це рідко трапляється”, — сказала Мирослава Мороз.
Перша знайдена пломба вироблена ще в часи Польської республіки. Їх часто використовувалися для опечатування вантажних вагонів.
Ще одна залізнична пломба із 1901 року круглої форми з обламаними краями може бути пов’язана із залізничними запасами.
Наступна пломба круглої форми з пошкодженими краями та рельєфним круговим написом “Ст Ковель” (станція Ковель). В центрі є зірочка, а з іншого боку напис в три рядки “Ю.З.”, на виступі напис “1,2,94,38”, зазначила Мирослава Мороз.
На четверній пломбі 1904 року розташована шестикутна випукла зірка, на звороті в центрі зображений орел.