Як інформує прес-служба Представництва Європейського Союзу в Україні, 6 червня 2013 р. на півострові серед водно-болотних угідь НПП «Прип’ять-Стохід» (найближчий населений пункт – с. Заріка Любешівського р-ну) відбудеться публічний захід під назвою «Українське Полісся: діяти, щоб зберегти». Таким чином розпочнеться проект розчистки річок від заростання водною рослинністю за спільного фінансування ЄС та Шведського Агентства з розвитку міжнародної співпраці (СІДА), головна мета якого – демонстрація практичних дій зі збереження та відновлення екосистем Полісся.
.В Українському Поліссі розташовані одні з найбільших водно-болотних угідь в Європі. Зміна клімату впливає на рідкісні і вразливі екосистеми. Тому в рамках проекту Європейського Союзу «Включення питань змін клімату в управління вразливими екосистемами заповідні території Полісся, Україна» на території Національного природного парку «Прип’ять-Стохід» відбудеться спільний публічний захід, де офіційно передадуть ключі від багатофункціональної машини-амфібії «Truxor» представникам адміністрації Парку, а також практично продемонстровані унікальні можливості цієї сучасної техніки.
Основним завданням цієї машини, придбаної за фінансової підтримки СІДА, є відновлення гідрологічного режиму річок і їх розчистка від водної рослинності. На заході також буде представлено іншу діяльність проекту з відновлення екосистем, а також заходи з екологічної освіти та розвитку зеленого туризму.
Серед учасників заходу – Міністерство екології та природних ресурсів України, Представництво Європейського Союзу в Україні, Посольство Королівства Швеція, Посольство Франції, Міністерство екології та сталого розвитку Франції, Волинська облдержадміністрація та облрада, природоохоронні організації Волині, місцеві органи влади, жителі навколишніх сіл та партнери проекту: Асоціація VERSeau Développement, Франція, Піренейський національний природний парк, Франція, Українське товариство з охорони птахів, Національний природний парк «Прип’ять-Стохід» та Поліський природний заповідник (всього – 120 учасників).
Варто відзначити, що протягом 2011-2013 рр. у рамках проекту ЄС «Включення питань змін клімату в управління вразливими екосистемами заповідні території Полісся, Україна» було підготовлено місцеві Плани дій з адаптації до змін клімату. Через пілотні проекти впроваджувалися заходи з відновлення таких вразливих екосистем, як річки Прип’ять та Стохід. Значне заростання їх русел водною рослинністю приводить до застійних явищ, значно зменшує пропускну здатність русел, вода виходить на заплави та стоїть там до 6 місяців на рік. Підтоплення завдає прямої шкоди як населенню, так і створює небезпеку екосистемам заплав та вологих лук, де від довгого затоплення погіршуються умови для рослинного та тваринного світу.
Тож очікується, що використання багатофункціональної машини-амфібії «Truxor» сприятиме вирішенню цих проблем та відновленню унікальних поліських річкових ландшафтів.
Наш кор.
На фото з архіву: машина-амфібія «Truxor» – у дії.