Ухилянти «За згодою сторін» – 4 серія

Якщо в суді підтвердиться, що дуже високопоставлена чиновниця обласного рівня з як мінімум сімома спільниками переправили за кордон майже роту ухилянтів і отримали за це щонайменше 500 тисяч доларів США, то на яку міру покарання заслуговують ця громадянка та її покровителі? Чи досвідчену жінку просто «підставили», а валютну «касу» через «Шлях» «зняв» хтось інший?

Про попередні серії журналістського розслідування читач може дізнатися, відвідавши «Волинську газету» за такими посиланнями:

А тепер про життя-буття Мирослави Василівни до затримання правоохоронцями. Насамперед, чи була вона бідною людиною і чи справді нужда спонукала її до переправляння за кордон майже роти ухилянтів на суму понад 500 тис. доларів США?

У заступниці голови Волинської обласної військової адміністрації Мирослави Якимчук, як навесні сповістив сайт «Інсайдер. Медіа», в декларації про майно та доходи за 2023 рік було два об’єкти нерухомості, зарплата і кругленька сума заощаджень.

«Наприкінці березня 2024 року заступниця голови Волинської ОВА Мирослава Якимчук подала свіжу декларацію про свої доходи та статки за 2023 рік.

Зокрема, вона вказала, що з 2009 року має у власності квартиру у Луцьку площею 51 м кв, яку придбала за 221 154 грн. Окрім цього Мирослава Якимчук з 2009 року володіє земельною ділянкою у с. Боратин, площею 12 соток, однак скільки вона вартує – у декларації не вказано.

Щодо доходів, то у 2023 році за основним місцем роботи на посаді заступниці вона заробила 581 997 грн, а це – 48,5 тис грн щомісяця. Також Мирослава Якимчук задекларувала заощадження – 23 000 доларів США, які зберігає у готівці.

Варто зауважити, що до призначення заступницею голови Волинської ОВА, до 28 квітня 2022 року Мирослава Якимчук працювала заступницею керуючого справами-начальницею відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності Волинської обласної ради.

На попередньому місці роботи у фахівчині була значно вища зарплата. Про це свідчить декларація, яку вона подавала за звітний період перед звільненням. Так, на посаді заступниці керуючого справами Мирослава Якимчук за період з 1 січня по 28 квітня 2022 року заробила 308 609 грн. зарплатні, а це – понад 77 тис. грн. щомісяця» – зазначало видання.

Слід зазначити, що в жовтні 2020 р. журналістам ІА «Волинські новини» фігурантка так пояснила, як вдалося вирішити приватне житлове питання:

«Я дуже раділа за тих сімох колег, яким виділили квартири. Бо сама знаю ціну власного житла. Моя мама – вчителька географії. Звісно, що купити мені житло вона не могла. Свою квартиру я придбала через молодіжне кредитування. Обрала її собі сама, зробила ремонт, на який вистачило грошей. І тепер частина мого мозку може вже працювати на щось інше, а не на те, щоб думати про те, як собі забезпечити житло».

Журналісти «Інсайдер. Медіа» тоді пообіцяли, що дослідження доходів заступниці Юрія Погуляйка триває і до публікації готується нове розслідування…

Тепер матеріалів, звичайно, стало більше…

Наприклад, лише з дозволу слідчого можна отримати інформацію, чи справді в одному з департаментів ОВА проводилися обшуки і чи вдалося отримати внаслідок цих дій додаткові докази.

«Щодо обшуків в одному з департаментів –  мені не відома така інформація.  Щодо підозри Мирославі Якимчук –  звертайтеся безпосередньо до неї, оскільки вона не є працівником ОВА», – повідомили у пресслужбі відомства журналістам порталу «Район.ua».

Звичайно, багато що міг би пояснити і сам Юрій Погуляйко, який і запрошував Мирославу Василівну на роботу в свою «луганську» команду, і звільняв її 4 вересня 2024 року, за кілька днів до затримання. Але Юрій Михайлович не бере прикладу зі свого безпосереднього керівника, Президента України Володимира Зеленського, який і до повномасштабного вторгнення російських окупантів регулярно спілкувався з журналістами та озвучував позицію з ключових питань, а після 24 лютого 2022 р. звертається до суспільства щодня. Натомість Юрій Михайлович від самісінького призначення на посаду 2 грудня 2019 р. не провів жодної відкритої пресконференції, а інтерв’ю з відповідями на деякі запитання поширив тільки цими днями. Зрозуміло, про Галину Якимчук в ньому не згадується….

Погодьтеся, цікаво було б дізнатися, хто ж йому рекомендував таких заступників як Андрій Ярмольський, Юрій Гупало і Мирослава Якимчук, яких довелося звільняти після скандалів щодо корупції та переправляння ухилянтів за кордон крупними партіями? І що робиться, аби система «Шлях» на Волині не продовжувала бути механізмом цинічного порушення закону та погіршення мобілізаційного потенціалу України в воєнний час?

Але ключове питання, звичайно, інше: хто керівник так званого Благодійного фонду та яка саме це організація, що налагодила конвеєр незаконного переправлення за кордон понад 100 чоловіків мобілізаційного віку? Хто ця людина?

У вже згадуваному інтерв’ю ІА «Волинські новини» Мирослава Якимчук прямо називала як приклад для наслідування в добрих справах одного з відомих в області на той час керівників потужного Благодійного фонду, але наразі він цю впливову організацію не очолює. Хоча, подейкують, із Олександром Товстенюком у Мирослави Василівни були давні як мінімум ділові взаємини. А телеграм-канал із промовистою назвою «Шльондри Волині» вже напряму вказує на конкретні прізвища, а також зазначає, що разом із Мирославою Якимчук було затримано «керівника Медичного інституту ВДУ Тетяну Пастрик» і «дрібну  чиновницю, яка була подругою фігурантки».

«Можемо сміливо передбачати, що адвокатом Мирослави Якимчук і її співкамерниць стане Вадим Матвіїв».

Але ще більша загадка, яку не розголошують слідчі в інтересах справи, але вона не менш важлива та інтригуюча: хто саме ці ухилянти, які за великі гроші втікали з рідної землі за кордон через систему «Шлях»?

Як говорив один із персонажів радянського комедійного кіно «Операція Ы та інші пригоди Шурика», актор Олег Скворцов, «Оголосіть увесь список, будь ласка!»…

Якщо Волинь гордиться своїми полеглими в боях із окупантами Героями та шанує їх, то область також повинна знати та зневажати і утікачів-антигероїв, чи не так?

Остап КАЛИНА.

На фото пресслужби Офісу Генерального прокурора, ІА «Волинські новини» та «Вікіпедії»: під час слідчих дій у «справі Якимчук»; Мирослава Василівна на волі; актор Олег Скворцов, який промовив класичну фразу «Оголосіть увесь список, будь ласка!».

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Редакція також готова надати як самій Мирославі Якимчук, так і визначеній нею уповноваженій особі майданчик для того, щоб висловити її точку зору з приводу висунутих їй звинувачень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *