Дуже часто у туристів, та й у лучан виникають питання: куди сходити в Луцьку? Де можна попити смачної кави? Що взагалі тут робити?
Тому якщо ви вперше у нас в місті, то цей матеріал є обов’язковим для вашого читання. Адже тут ми розповімо як можна провести вихідні у Луцьку та детальніше дослідити це місто. І звичайно приємним бонусом буде підбірка закладів, які ми дуже радимо відвідати.
То, куди піти у Луцьку?
Замок Любарта (вул. Кафедральна 1А)

Замок Любарта або Луцький замок – це візитівка міста, про яку знає кожен. Можливо, банально, але його не можна оминути, коли ви приїжджаєте до Луцька.
У 2011 році він зайняв перше місце у Всеукраїнському конкурсі «Сім чудес України: замки, палаци, фортеці» у категорії «Замки». Більшість українців знайомі із ним завдяки зображенню на 200-гривневій купюрі. Мури Луцького замку зберігають спогади про далеке Середньовіччя — саме тоді з’явились ці потужні муровані стіни. Історія замку налічує близько шестиста років — великий литовський князь Любарт розпочав будівництво цієї фортеці ще у 1340–1384 роках. Однак, повністю його задум був втілений лише у 1430–1542 рр. за часів правління князя Свидригайла.
Відвідати замок можна кожного дня о 10:00 – 19:00.
Вартість вхідних квитків: для дорослих – 50 грн, для дітей та студентів – 30 грн.
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (вул. Корсака Івана 1)

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків знаходиться території Культурно-розважального центру “Адреналін Сіті”. Місія музею: будувати музейну інституцію найвищого рівня, яка змінює минуле, рефлексує теперішнє та творить майбутнє, що сприятиме розвитку духовності нації та пропагуватиме українське мистецтво у світі.
Час роботи музею: у будні дні о 12:00 – 20:00, а у вихідні – 11:00 – 20:00. Вартість квитків у три музеї (МСУМК – музей сучасного українського мистецтва Корсаків. МНІТ – музей науки і техніки. МПД – дитяче місто професій).
Повний: 100грн.
Пільговий (дитячий, студентський, пенсійний): 50грн.
Середа: вхід вільний
Щодня вхід вільний для:
– дітей дошкільного віку;
– осіб з інвалідністю (1 та 2 категорій);
– військових (та членів їх сімей);
* при наявності посвідчення
Екскурсії:
– індивідуальна (до 6 осіб) – 350 грн
– групова (до 20 осіб) – 750 грн
– групова (до 30 осіб) – 900 грн.
Будинок скульптора Голованя (вул. Лютеранська 9)

Фото: Ukraїner
“Будинок тисячі облич”, також відомий як “Будинок з химерами”, або ж “Будинок Голованя” — архітектурна пам’ятка, що розташована у старій частині міста, неподалік замку Любарта і Костелу Петра і Павла.
По всій території двору, на і в самому ж будинку є безліч скульптур, різних стилів, які Микола створював власноруч. Загалом понад 500 творів.
На фронтоні будинку розміщено барельєф із зображенням усіх членів сім’ї скульптора. Вагою він — півтори тони, а виготовлений із зеленого пісковика.
Є «італійський» дворик, кузня. На подвір’ї розташовано безліч різних деталей — брили різних каменів й безліч великих і малих скульптур, що ще не знайшли свого місця в композиції. Будинок має оригінальне оздоблення не тільки зовні, а й всередині. Обнесений камінною огорожею, за якою також розташовано низку скульптур.
Також помешкання прикрашають вмуровані різнокольорові пляшки — нове захоплення скульптора. Все тут має своє місце й значення, кожна деталь — окрема історія. Як от присвячений родинним спогадам задній дворик, де під покровом старого каштана — сумний ангел і мадонна з немовлям, а також ціле зібрання творів сина Миколи, який помер будучи молодим.
Будинок відчинений цілодобово.
Аптека-музей (вул. Драгоманова 11)

Фото: із відкритих джерел
В старій частині Луцька, розташований будинок з ажурною ковкою. Це промовиста сторінка луцької історії – найдавніша діюча міська аптека.
Аптека-музей є одноповерховим будинком із двоповерховими підвалами з циліндричними склепіннями. Музейна частина аптеки розташовується у двох наземних приміщеннях — торговому залі та кабінеті директора.
Торговий зал відтворює інтер’єр колишньої старовинної аптеки. Чільне місце займає масивний прилавок рецептаря. На ньому – унікальний касовий апарат 1902 року, у шухлядах якого лежать гроші часів побудови аптеки. Берестові шафи, розміщені у залах, виготовлені 150 років тому. За склом у шафах виставлено різні пляшечки, ступки, штангласи, штофи із підписами. На столі старовинні рахівниця та друкарська машинка. На полицях – бібліотека рідкісних тепер книг з аптечного ремесла. Є тут „Посібник для підготовки аптекарів” 1875 року, „Травник лікарських рослин” 1883 року, „Фармакопея польська” 1938 року, старі підручники з фармацевтичної хімії, технології виробництва ліків.
Аптека працює тільки у будні дні о 08:00 – 16:00. Відвідування експозиції безкоштовне.
Луцький зоопарк (центральний парк культури і відпочинку, вул. Глушець 16)

Фото: Facebook/Луцький зоопарк
В зоопарку утримуються звірі, копитні, примати, гризуни, птахи і рептилії з різних регіонів України та світу. Багато з них занесені до Червоної книги України та Європи. На території діють загони, вольєри та клітки з тваринами, контактний зоопарк, ветеринарна клініка. Утримання багатьох тварин відбувається за рахунок різних підприємств України.
У Луцькому зоопарку також відбуваються екологічні квести, сімейні фестивалі, святкування Міжнародного дня дітей, Дня вишиванки, Івана Купала та багатьох інших свят. Зооекспозиція складається зі 146 видів тварин, сягаючи кількости – 2300.
Зоопарк працює кожного дня о 10:00 – 20:00. Ціни на вхідні квитки: дорослий – 140 грн, дитячий – 60 грн, пільговий (пенсіонери за віком та студенти за наявності відповідного посвідчення) – 100 грн, сімейний (2+2) – 350 грн.
Де можна смачно поїсти у Луцьку?
Корона Вітовта (вул. Плитниця 1)

Фото: із відкритих джерел
Ресторан “Корона Вітовта” знаходиться в мальовничому місці – біля самого в’їзду в замок Любарта. Інтер’єр ресторану витримано у відповідному стилі.
Історія “Корони Вітовта” тісно пов’язана з подіями 1429 року – існує легенда, що саме на цьому місці відбувся з’їзд монархів з усієї Європи для коронації князя Вітовта та вирішення інших важливих питань.
Сам князь та його дружина Уляна організували розкішний прийом і подейкують, що гостей було втричі більше, ніж жителів міста. За легендою на місці ресторану, відбувався цей пишний бенкет, де шановні вельможі з’їли 700 волів, 1400 баранів, 100 зубрів та лосів і випили 700 діжок пива і медовухи. Проте, коронація Вітовта так і не відбулась, бо корону було викрадено.
В меню закладу – страви класичної європейської кухні та фірмові страви, приготовані із застосуванням сучасних високих кулінарних технологій. Також є пісне меню.
Заклад працює кожного дня о 12:00 – 22:00.
Pur – Pur (вул. Яровиця 17)
PUR•PUR – це заклад про ніжність. Про свіжість в інтер’єрі та багато зелені. Про каву. Про потужну енергетику. Назва пов’язана з пурпуровим кольором, якого часто набуває ранкове небо. Кондитерська PUR•PUR радує гостей десертами власного виробництва.
Заклад працює кожного дня о 08:00 – 22:00.
Ілюстрації: Basilic group
Happy Bakery (вул. Лесі Українки 61)
“Happy Bakery” – це атмосферний заклад у стилі Loft. Тут гості можуть випити кави , посмакувати десертом та насолодитися атмосферою. Крім того, це один із небагатьох закладів Луцька, куди можна завтітати із домашнім улюленцем.
Години роботи закладу: 08:00 – 22:00.

Фото: ВСН
Misto.cafe (вул. Богдана Хмельницького 26)


Фото: Алгоритм дій, misto.media
Це кафе суспільного впливу для лучан та гостей міста, яке створене за моделлю соціального підприємництва — івано-франківського ресторану Urban Space 100.
Місія закладу — нагадувати лучанам, що кожна людина може брати участь у формуванні майбутнього міста — чи то своїми ініціативами, залученням громади, активною громадянською позицією чи навіть просто випити кави чи обіду.
У меню misto.cafe ви знайдете традиційні страви волинської та кримськотатарської кухонь.
Заклад працює кожного дня о 10:00 – 21:00.
4REST (вул. Кравчука 15К)
4rest – ресторація м’яса та віскі з індивідуальною подачею і відчуттям стилю.
Також заклад пишається колекцією міцних напоїв та відібраними сомельє винами, що найкраще гармонують до страв у меню.
Навіть найменші деталі відіграють важливу роль. Гра світла і тіні, поєднання різнопланового освітлення з природними матеріалами, інтеграція простору в середовище живої природи.
Години роботи закладу: 11:00 – 23:00
Фото: Basilic group
Олександра ЯЦЕНКО
Фото: “Волинська газета”