Велосипедний спорт — це поєднання відпочинку, заняття спортом та насолоди краєвидами. Їздити на велосипеді люблять більшість людей незалежно від віку та статі, проте важливо, щоб це хобі приносило не тільки задоволення , а й було безпечним, як для вас, так і для інших.
Команді “Волинської газети” вдалося поспілкуватися з любителем велоспорту Олександром Кревським. Він нам з нами поділився декількома порадами для початківців.
Не боятися та підживлювати дух авантюризму
Україна і Волинь зокрема — це неймовірний край. Велосипед дозволить відкрити багато нових, цікавих та історичних місць, про які ви навіть можете не здогадуватись. Але велосипед дозволить вам відчути сповна історію, дух та атмосферу тих місць, в яких доведеться мандрувати. Початківцям раджу не боятись і підживлювати дух авантюризму та дослідження рідного краю, — радить Олександр.
Щоб завжди було бажання задати собі питання: «А що ж знаходиться за тим поворотом?». Ну, і звісно ж початківцям раджу не забувати і про свою безпеку — шолом обовʼязково”.

— Який ваш улюблений веломаршрут Волинню?
Важко виокремити якийсь один улюблений маршрут , люблю Волинь сповна і безумовно, але південна частина волинської області — це окреме місце в моєму серці.
Утім, зазвичай це дорога на роботу — по ній їжджу кожного дня з однієї частини міста в іншу. Але в цілому, якщо тренувння на трасі, то це окружна навколо Луцька: Липини – Прилуцьке – Жидичин – Княгининок – Луцьк. А якщо цікавить більше природа, то їду в сторону лісу в Гаразджі
Особливості велопоїздок взимку:
- Відстань. Взимку зазвичай довжина поїздок значно менша, адже температура нижча і стоїть питання збереження тепла та ризику переохолодження.
- Маршрут. Під час зими поїздки стають коротші та повільніші, тому краще обирати маршрути на яких будуть точки, щоб зігрітися та перепочити (кафе та заклади).
- Дорога. Якщо дозволяє погода, то маршрути зазвичай складаються по асфальтованих дорогах. Проте, якщо немає снігу та легенький морозець — то це чудовий стимул звернути на якусь незнайому грунтову дорогу.

Як підготувати велосипед до зими
Під час розмови з Олександром він розповів про підготовку свого велосипеда до зими:
“Велосипед до зими я підготовую зазвичай технічним оглядом в майстерні, ну, і звісно ж використовую вело- «крила» або «болотники», для комфортнішої і сухішої їзди. І про світловідбтваючі елементи також не забуваємо, бо день коротший, потрібно бути помітним на дорогах з високим трафіком для своєї безпеки. До зими скоріше потрібно готуватись самому аніж готувати велосипед. Зручний та правильно підібраний одяг може зробити захоплення від поїздки ще більшим”.
Олександра Яценко
Фото з особистого архіва Олександра Кревського.