У сучасних реаліях знати жестову мову – це не просто про мовні навички, це про рівність, повагу та безпеку. Зважаючи на це, волинські поліцейські розпочали курси жестової мови.
Про це інформує пресслужба ГУНП у Волинській області.
Ідея зробити поліцейські послуги справді доступними для всіх стала основою нової ініціативи, яку в межах проєкту «Дотримання прав людини та інклюзивне надання поліцейських послуг» ініціювала представниця Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Наталія Бартошук. Тепер волинські поліцейські вивчатимуть жестову мову, щоб люди з порушеннями слуху могли почуватися захищеними, знаючи, що їх розуміють.
«Ви коли-небудь уявляли ситуацію, коли хочете щось сказати, але вас не розуміють? Для людей із порушеннями слуху це – щоденна реальність, особливо коли мова йде про комунікацію з поліцією. А що, якщо самі поліцейські заговорять мовою жестів? Сподіваємось, цей проект буде успішним, а надання поліцейських послуг стане ще якіснішим», – каже поліцейська.

Курси жестової мови для поліцейських будуть практичними та орієнтованими на реальні ситуації. Навчання включатиме:
– базові жести та вирази, необхідні для спілкування в професійній діяльності,
– жестову абетку для розпізнавання основної інформації,
– моделювання реальних ситуацій, з якими поліцейські можуть стикатися (перевірка документів, пояснення прав, виклик допомоги тощо),
– культурні та етичні особливості спілкування з людьми із порушеннями слуху.
Заняття проводитимуть фахівці жестової мови громадської організації «Жест допомоги» спільно з представниками громади глухих, щоб забезпечити максимальну практичну користь.
Наш кор.
Фото поліції.