Вирішують особистості

9 квітня у Києві відбулася прес-конференція за участю народних депутатів України від 23-го виборчого округу Ігоря Єремеєва та Степана Івахіва (21-й виборчий округ). Парламентську кризу, поточні політичні проблеми депутати-мажоритарники обговорили з волинськими журналістами. 
Тож розпочали з найцікавішого. А саме – можливого розколу Верховної Ради, який намітився минулого тижня. Серед 244 депутатів, котрі зареєструвалися того дня у залі, були прізвища 4-х мажоритарників від Волині. Звісно, інформаційним простором одразу прокотилася хвиля повідомлень із приводу того, чому ж зокрема Ігор Єремеєв та Степан Івахів, які обіцяли не входити до лав будь-якої політичної сили, вирішили взяти участь у засіданні.
– Те, про що писали у пресі і що насправді відбувалося, – зовсім різні речі, – пояснив Ігор Миронович. – Тож розкажу відверто, що сталося насправді. Опозиція і провладна більшість не домовилися. Голова Верховної Ради Володимир Рибак запросив депутатів, які не брали участі у блокуванні трибуни, прийти на засідання, котре відбулося на Банковій. Чому ми вирішили, що повинні піти? Перш за все, виникає питання, як розблокувати трибуну, аби парламент нарешті запрацював, що, вважаю, нині просто необхідно.
Але навіть не це головне. До порядку денного того дня внесли чимало важливих для українського народу законопроектів. Тож коли ми з колегами-депутатами від мажоритарних округів вирішили питання із прийняттям тих законів, одразу покинули залу.
Про що йдеться? Як повідомив Ігор Єремеєв, того дня розглядали питання про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедури здійснення конфіскації майна. Його затвердження, запевнив депутат, допустити не можна було за жодних обставин, адже таке означало би можливість конфіскації майна без особливих на те причин. 
Ще одне. На голосування ставили проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення інституційної системи персональних даних. 
– Він необхідний для подальшої євроінтеграції України. Ми маємо спростити візовий режим. Вважаю, що це для волинян, львів’ян та жителів Закарпаття – питання №1. Це їм потрібно хоча би для того, аби поїхати і заробити якісь кошти на життя. А комуністи за таке не голосують, тому без наших голосів законопроект би не прийняли, – сказав нардеп. – Також планували внести зміни до окремих законодавчих актів щодо удосконалення законодавства у сфері запобігання і протидії корупції. Проект важливий, але ще не досконалий: завдяки нашій позиції його направили на доопрацювання. 
Також відхилили законопроект щодо продовження фінансування експерименту у сфері охорони здоров’я, тобто сумнозвісної медичної реформи, яка призвела лише до скорочення штату лікарів та кількості ФАПів у селах.
Депутати наголошували: парламент повинен працювати. Просто блокувати трибуну – не вихід, необхідно йти на компроміс і вирішувати життєво необхідні питання для країни.
–  За період незалежності України Верховна Рада лише двічі працювала в приміщенні парламентського комітету на Банковій. Тож ми будемо робити все для того, аби подібне не повторилося. Це – виняткова ситуація, котра не може стати нормою, – наголосив Ігор Єремеєв.
Прокоментував ситуацію і Степан Івахів. 
– Нас часто критикують і влада, і опозиція, – зазначив Степан Петрович. – Звинувачують, начебто так підтримуємо провладну силу. Запевняю: ми просто відстоюємо позицію, яку вважаємо правильною, і головне для нас – це інтереси волинян. Окрім того, я –  народний депутат, тож узяв на себе обов’язок працювати і впливати на законодавчий процес. Я ходжу на роботу і самостійно голосую. Але твердо переконаний: парламент має працювати на вулиці Грушевського. Це однозначно. Тож більше такий варіант роботи, вважаю, неприпустимий.
Наступним було не менш гостре питання – ситуація на ДП «Волиньторф», що у Маневицькому р-ні, котру Ігор Єремеєв пообіцяв владнати на користь колективу.
– Контракт із директором Іваном Киричиком досі не продовжено. Сьогодні обов’язки керівника підприємства виконує Олександр Шульга. Так триватиме до кінця місяця. А з 1 травня Івана Мироновича мають знову призначити директором, – повідомив Ігор Єремеєв. – Ми зробимо все, що буде необхідно, аби не дозволити приватизувати прибуткове підприємство, аби збереглася вся інфраструктура.
Постійно спілкуюся з Іваном Киричиком, головою Маневицької районної ради Петром Зінчуком – тримаємо питання під прицілом. Якщо ж ситуація вийде з-під контролю, прийматимемо кардинальні рішення. 
Не менш категорично депутат відповів стосовно питання про відміну пенсійної реформи, що минулого тижня запропонували комуністи.
Він запевнив: законопроект, запропонований комуністами, не має жодного стосунку до реальних справ у цій ситуації. Комуністи напередодні виступили з ультиматумом до влади про відмову у голосуванні. Враховуючи баланс сил, їхні голоси були вельми потрібні регіоналам. А вимогу «червоних» викликали далеко не вболівання за долю пенсіонерів, а хвилюванням через власні портфелі, бо до цього часу тільки їхня фракція не отримала впливових посад у владі. І саме напередодні такої ініціативи, комуністи врешті-решт отримали керівні портфелі, виступили з популістським і недосконалим  проектом відміни пенсійної реформи, який провалився, і з почуттям виконаного обов’язку приступили до всіх робочих голосувань синхронно з регіоналами у Верховній Раді.
– Там і половини статей, котрі стосуються реформи, немає, – емоційно запевняв депутат. –  Сьогодні у Верховні Раді зареєстровано кілька таких законопроектів. Тож за правилами, голова повинен внести на розгляд усі, щоб депутати почергово за них проголосували. Але цього не сталося. Є, наприклад,  законопроект депутата від «Батьківщини» Людмили Денисової. Він досконалий, от за нього я би однозначно віддав свій голос, як і, переконаний, чимало колег. По це чесно заявили з парламентської трибуни.
– Взагалі саме формулювання «відмінити пенсійну реформу» неправильне, – підтримав конструктивну позицію колеги Степан Івахів. – Там є принципи, котрі просто необхідно змінити. Наприклад, наші жінки не можуть працювати до самої смерті – всі це розуміють. Або щодо пенсійних нарахувань. Люди не можуть збагнути: чому всі отримують практично однакову пенсію, незважаючи на те, скільки років працював? Але цю реформу нам треба провести так, аби тримати курс на євроінтеграцію. 
На запитання, чи варто Україні очікувати дострокові парламентські вибори, Ігор Єремеєв відповідав лаконічно, але вичерпно. 
– Сьогодні в уряді й поряд із Президентом є гарячі голови, які рекомендують розпустити парламент. А Верховна Рада – найвищий законодавчий орган, тож треба розуміти просту істину: немає дієвого парламенту – залишається одна вертикаль влади, – сказав нардеп. – Чи хтось цього прагне? Ні. Тож знову варто поговорити про розблокування трибуни, адже постає питання: чи нам потрібні позачергові вибори, чи взагалі потрібна влада без парламенту? 
– Не думаю, що Верховна Рада буде розпущена до президентських виборів, – також вважає Степан Івахів. – Погано, що ходжу на роботу і не можу працювати. Але щасливий, що не належав до депутатів шостого скликання, коли вони не з’являлися у стінах парламенту, але все одно «голосували». 
Доки парламентарі спілкувалися з журналістами, у Луцьку відбувалася акція «Вставай, Україно!», організована опозиційними силами. Тож оминути увагою цю тему не могли, як і нещодавнього звільнення з колонії екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.  
– Дуже приємно було почути, що Юрія Анатолійовича звільнили, бо переконаний: його судова справа була надумана. Такий крок свідчить про те, що корабель «Україна» взяв курс на євроінтеграцію і влада прислуховується до думки європейців, – зазначив Ігор Єремеєв. – З приводу того, що робитиме Луценко… Побачимо. Не думаю, що він відійде від політики. Але й не вважаю, що вноситиме розкол в опозицію, як про це розповідають… 
– Звільнення Юрія Луценка – дивіденди навіть більше для влади, ніж для опозиції. Але це однозначно позитивний крок, – зазначив Степан Івахів.
Щодо акції, котра того дня тривала у Луцьку, Івахів зауважив : якщо на президентські вибори піде єдиний кандидат, то це означатиме, що ці акції конструктивно працюють. А якщо ні, то це буде доказом того, що такі заходи – дешевий популізм напередодні президентської виборчої кампанії. 
Не приховували народні обранці й того, що недавно зустрічалися з Прем’єр-міністром Миколою Азаровим. Тож Ігор Єремеєв, Степана Івахів та Сергій Мартиняк розмовляли про найболючіші для Волині проблеми. Це – ситуація на торфобрикетному заводі, повінь, котра цієї весни загрожує нашому регіону, добудова шкіл та дитсадочків. Таким способом вдалося домовитися, аби на Волинь виділили 9 млн грн на боротьбу з підтопленнями.
– Шкода, що нас було лише троє депутатів… Зовсім інша справа, якби прийшли усі 9 депутатів від Волині. Адже наша область іще ніколи не мала такого потужного представництва у Верховній Раді, – наголосив Ігор Єремеєв.. 
Щодо міжфракційної групи «Волинь», Ігор Єремеєв та Степан Івахів укотре наголосили: відкриті для спілкування і сподіваються, що всі волинські депутати (якщо вони справді вважають себе волинянами!) нарешті зрозуміють – незалежно від партійної приналежності та ідейних переконань, можна разом працювати на користь рідного краю.
– Не треба говорити про все, треба відстояти той край, котрий представляєш, бо Україна розпочинається із села, району, окремого міста, – зазначив Ігор Єремеєв. – Тож не розумію, чому представник від опозиції та Партії регіонів не можуть разом вирішити питання, яке стосується регіону, який вони представляють у Верховній Раді. Ми ж повинні працювати і захищати інтереси людей, які нас обрали, а не виконувати вказівки якогось лідера якоїсь партії. 
Тож спілкування з народними депутатами вкотре підтвердило: вони не втрачають тісного зв’язку зі своїми виборцями й пояснюють людям буквально кожен свій крок роботи в парламенті. А це означає, що чим далі, тим більше буде позитивних результатів. 
Світлана ДУМСЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *