Без категорії

Японський стяг – із Волині…

Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката нещодавно надіслав на адресу голови облдержадміністрації Бориса Клімчука листа вдячності. У такий спосіб представник Країни Сонця, що сходить, висловив щиру вдячність за збережену знаним волинським краєзнавцем Григорієм Гуртовим історичну реліквію (йдеться про оригінал бойового прапора одного з підрозділів Квантунської армії, з якою влітку 1945 р. воювала Радянська Армія на Далекому Сході) та передану в червні 2012 р. головою облдержадміністрації Борисом Клімчуком японським дипломатам під час їхнього перебування на Волині.
Як уже повідомляла «Волинська газета», стяг під час одного з боїв знайшов біля вбитого японського солдата рядовий піхотинець із с. Ратнів Луцького р-ну Михайло Римарчук. А в 1967 р. передав його разом із пряжкою від солдатського паска японського військовослужбовця директорові Торчинського краєзнавчого музею Григорієві Гуртовому. Григорій Олександрович незадовго до своєї смерті (сталася ця сумна та непоправна втрата 1 вересня 2012 р.) вирішив звернутися за сприянням до Бориса Клімчука, який, окрім того, що очолює виконавчу владу Волині, має ранг Надзвичайного і Повноваженого Посла України. А Борис Петрович за першої зручної нагоди віддав цей прапор японським дипломатам.
А нещодавно Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Сакату офіційно подякував Борисові Клімчуку: «Дозвольте засвідчити Вам свою глибоку повагу та висловити вдячність за переданий японській стороні шовковий прапор військового підрозділу Квантунської армії та металевої пряжки. 6 лютого 2013 р. бойовий стяг та пряжку японського солдата, який загинув під час боїв між радянськими військами та підрозділами Квантунської армії, було урочисто передано через префектуру Шидзуока його синові.
Маю честь передати слова глибокої вдячності за цю знаменну подію від його сина, який також зазначив, що, на жаль, його мати, дружина загиблого японського солдата, нещодавно померла, так і не побачивши шовкового стяга свого чоловіка, проте він упевнений, що вона й зараз радіє цій події.
Дозвольте ще раз подякувати Вам за сприяння в передачі зазначених цінностей, оскільки ця подія є дорогою та важливою не лише для рідних солдата, а й для мене особисто й усього народу Японії.
Користуючись цією нагодою, прийміть ще раз запевнення у моїй глибокій повазі», – йдеться в офіційному документі.
Наш кор.
На фото з архіву: прапор одного з підрозділів японської армії спочатку потрапив до дипломатів із Японії, а потім – до рук сина загиблого солдата…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *