Навіщо в місті, якого не існувало в роки Другої світової війни, поставила пам’ятник солдатові-прикордонникові окупаційної армії? Відповівши на це запитання, в Місті шахтарів нарешті знесли комуністичного тоталітарного ідола. Але двоє депутатів голосували проти…
Про демонтаж 3 січня ц. р. монумента радянському солдатові-прикордонникові на бульварі Тараса Шевченка у коментарі «Суспільному. Луцьк» розповів ініціатор демонтажу монумента, керівник громадської організації «Незламні нововолинці» Володимир Демчук. З його слів, він двічі звертався з подібним проханням до Нововолинського міського голови та міських депутатів.
«Яке відношення ця статуя і радянські прикордонники мають до молодого шахтарського міста, яке почали будувати лише у 1952 році? Перше звернення я надіслав на початку повномасштабної війни. Але тоді прийшла відповідь, що цей пам’ятник представляє історичну цінність», – каже Володимир Демчук.
За словами керівника громадської організації, друге звернення керівництву Нововолинської міської ради він з підписами надіслав пів року тому. У грудні 2023 року на сесії депутати ухвалили рішення про демонтаж статуї.
«Це питання було непросто зрушити. Навіть на сесії двоє нововолинських депутатів проголосували «проти» знесення. Хоча цю статую треба було зняти ще тоді, коли Україна стала незалежною», – говорить ініціатор демонтажу пам’ятника.
Ліквідація неживого радянського солдата-прикордонника, який простояв у Нововолинську з 80-х років минулого століття, здійснював місцевий підприємець за власний кошт.
Як додав Володимир Демчук, на цьому місці після Перемоги у російсько-українській війні планують побудувати пам’ятник усім нововолинцям, які полягли за незалежність України у важких боях із рашистськими окупантами – нащадками окупантів, які чомусь у нас ставали пам’ятниками…
Цікаво також, хто ці двоє так званих депутатів, які голосували проти?
Роман УСТИМЧУК.
Фото «Суспільне. Луцьк».