Тролейбусний
автопарк Луцька отримає 29 нових і сучасних низькопідлогових 12-метрових
тролейбусів. Перша партія нового транспорту буде передана на баланс міста на
початку осені.
Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив перший
заступник міського голови Григорій Недопад.
Нові тролейбуси – тихі, екологічні й економічно
вигідні, вони споживатимуть удвічі менше електроенергії. Кожен із них буде
обладнано кондиціонерами, usb-портами для заряджання мобільних пристроїв. Один
такий тролейбус замінить орієнтовно 2,5 маршрутки. Тролейбуси матимуть
оригінальний дизайн і маркування, що по стилю відповідатимуть Луцьку.
27 квітня відбудеться остаточне підписання контракту
із підприємством ДП «Автоскладальний завод № 1» АТ «АК «Богдан Моторс», яке визнане
переможцем тендеру на постачання нових тролейбусів.
Реалізація проєкту стала можливою завдяки залученню
коштів Європейського інвестиційного банку на вигідних для Луцька умовах із
низькою відсотковою ставкою – менше двох відсотків річних. Участь у тендері
взяли два підприємства, «Богдан Моторс» запропонувало більш вигідні умови для
Луцька й надало всю необхідну документацію та сертифікацію. В цілому реалізація
проєкту тривала не один рік, зараз ми максимально наблизилися до очікуваного
результату.
Крім того, міська рада працює над іншим проектом,
який дасть можливість придбати ще 30 тролейбусів, 5 із яких будуть оснащені
автономним ходом.
Дар’я
ОНІМОВА.
Фото
ілюстративне.

