Захистити свій інформаційний простір та впливати на настрої білорусів!

українське обладнання для посилення вітчизняного телесигналу і блокування російського

Фахівці релокованого з Луганська підприємства «Інноваційно-інформаційний центр» розробили унікальне обладнання для забезпечення українського теле- та радіомовлення в умовах війни. Цілком можливо, що воно допоможе захистити від ворожих голосів прикордоння Волині та посилити український теле- і радіосигнали настільки, що програми будуть прийматися в Білорусі.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що це перший крок у створенні цілої мережі мобільних автономних станцій і пересувних телекомунікаційних лабораторій.

Мобільні станції можуть швидко переміщуватися на будь-які території та забезпечувати ретрансляцію українських цифрових телеканалів і FM-радіомовлення. Завдяки автономному живленню вони покривають території до 30 км для цифрового і до 40 км – для радіомовлення.

Станції здатні вимірювати якість радіосигналу, що критично важливо для відновлення мовлення на звільнених від російських загарбників територіях або знищених ворогом об’єктах.

«Додатково вони можуть глушити ворожі телеканали та радіопрограми, ефективно протидіючи російській пропаганді, особливо на прикордонних територіях», – підкреслили у Нацраді.

Зазначається, що нові пересувні станції є мобільними аналогами потужних телерадіотрансляторів «Бахмутівка» і «Комишуваха», які комунальне підприємство «Інноваційно-інформаційний центр» успішно експлуатувало у 2017-2021 роках.

У презентації роботи станцій, як повідомляє Агенція «Укрінформ», взяли участь представники Нацради, Міністерства культури та стратегічних комунікацій, РНБО.

Офіційний старт тестовому мовленню дав очільник Луганської обласної державної адміністрації Олексій Харченко. Він підкреслив стратегічну роль станцій для національної безпеки і боротьби з російським мовленням.

Цілком можливо, що аналогічне обладнання невдовзі запрацює і в прикордонних районах Волині на півночі області.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото пресслужби Міністерства культури та стратегічних комунікацій: під час тестування новітнього обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *