Всеукраїнська громадська мережа «Опора» спробувала довідатися, яку кількість помічників-консультантів і кого саме працевлаштували в апараті Верховної Ради України новообрані народні депутати.
Ця інформація особливо цінна для виборців, адже задля 450 парламентарів працює 4194 їхні помічники-консультанти. І якщо 2925 із них виконують свої функції на громадських засадах (тобто не отримують ніякої матеріальної винагороди, а час роботи не зараховують до трудового стажу, як у держслужбовців), то 1269 осіб перебувають на утриманні Державного бюджету, щороку споживаючи 107 млн грн та користуючись пільгами. В усякому випадку, середня зарплата одного штатного працівника цієї категорії апарату Верховної Ради України сягає 6600 грн на місяць, ще 400 грн йому виділяють на відрядження. Окрім цього, практика показує, що серед помічників-консультантів – чимало партійних функціонерів, а також близьких родичів парламентарів.
Виявилося, що тільки 88 народних депутатів погодилися надати вичерпну інформацію стосовно своїх помічників-консультантів. Серед них – позафракційний представник Ковельського виборчого округу №21 Степан Івахів (на штатній основі в нього працює Андрій Цибенко, на громадських засадах – Денис П’ятигорець). А ще – член фракції партії «УДАР», лучанин Юрій Савчук (на постійній основі працюють М. Борисенко, А. Вершецький і Н. Дегтярьова).
Від інших відмова не надійшла, але й відповіді – також. Серед них – Адам Мартинюк (фракція Комуністичної партії України), Катерина Ващук і Григорій Смітюх (фракція Партії регіонів), Анатолій Вітів і Валерій Чистяков (фракція «Свободи»), Ігор Єремеєв (позафракційний, Маневицький ВО №23), Сергій Мартиняк (позафракційний, Горохівський ВО №20), Ігор Палиця (позафракційний, Луцький ВО №22).
16 парламентарів офіційно не захотіли розповідати про своїх асистентів. Прес-служба «Опори» повідомляє, що найчастіше причиною відмови в «розсекреченні» було посилання на захист персональних даних цих громадян. Зокрема, про це офіційно повідомив Микола Катеринчук (безпартійний, фракція «Батьківщини»), рекламні зображення якого розміщувалися в багатьох населених пунктах Волині, зокрема й у Луцьку, де він агітував за проект одного з місцевих активістів очолюваної ним Європейської партії під назвою «Народний адвокат».
«Опора» також назвала серед тих, хто не захотів оприлюднювати прізвищ помічників-консультантів, і народного депутата України від Володимир-Волинського виборчого округу №19 Євгена Мельника (фракція «Свободи», до цієї партійної структури Євген Мельник і належить).
Наш кор.