У м. Володимирі в ліцеї імені Олександра Цинкаловського, на базі якого створюють профільний навчальний заклад, досі не збудували нове укриття. Кошти у розмірі 30 млн грн на нього виділили ще у 2022 році. Проте на сесії прийняли рішення взяти з цієї суми 1 млн грн на ремонт даху на вулиці Ковельській 104… І в 1 вересня тут входять без укриття…
Як пише портал «Буг», запит про пришвидшення будівництва укриття в ліцеї імені Олександра Цинкаловського та звернення з цього приводу до Волинської ОВА озвучила на сесії міської ради 28-го серпня депутатка Анна Радкевич. яка, разом з тим, є головою Наглядової ради цього навчального закладу.
Анна Радкевич запропонувала підготувати і направити листа за підписами депутатів Володимирської міської ради до Волинської ОДА, адже у цьому навчальному році 453 дитини знову лишаються без належного укриття. А 30 млн грн, які виділили два роки тому на будівництво, знецінюються.
До речі, на території ліцею встигли лише провести архітектурні розкопки. Далі процес зупинився. Тож учні, в разі повітряної тривоги, змушені ходити в укриття Собору Різдва Христового, що знаходиться за 800 м від навчального закладу.
По цьому питанню доповідав заступник міського голови Андрій Гудим, який зазначив, що процес затягнувся через те, що необхідно було розділити будівництво на дві черги: будівництво укриття та будівництво навчального корпусу. Адже саме на укриття передбачалося, що надійде субвенція від Волинської ОВА.
переможцем на виготовлення ПКД на нове будівництво навчального корпусу та укриття ліцею імені Олександра Цинкаловського у Володимирі є луцьке приватне підприємство «Там проект-сервіс», директором якого є Андрій Жига. За виконанні роботи вони мають отримати 432,7 тис. грн. Термін виготовлення ПКД – 60 робочих днів, з дня отримання всієї документації. Також окремо замовляли експертизу у ТзОВ «Євроекспертиза», вартістю 46 610 грн. У 2023 році також замовляли експертне дослідження проекту будівництва у цієї ж фірми за 82 тис. грн.
За словами директора ліцею Олександра Романюка, на виготовлення усіх необхідних документів витратили до 1,5 млн грн. Про ситуацію уже знають у Міністерстві освіти. Основна проблемка в тому, що наразі немає остаточного поділу на першу і другу чергу, триває розподіл на будівництво укриття та навчального корпусу. За словами директора, процес зупинився через проектанта, який затягує виготовлення ПКД, хоча усі необхідні документи йому надані.
Міський голова Ігор Пальонка сказав, що він сам уже порушував декілька разів дане питання, щоб вплинути на проектанта в обласній військовій адміністрації. Він зазначив, що якщо проектант не виготовить ПКД до кінця року, то з ним розірвуть договір та знайдуть іншого. Мер додав, що вони взяли зобов’язання перед Міносвіти, коли захищали профільність ліцею імені Олександра Цинкаловського, що у 2025 році у навчальному закладі буде збудоване належне укриття.
Таким чином, і після 1 вересня укриття в ліцею не буде.
Знав би про це сам Олександр Цинкаловський, визначний історик, дослідник та картограф, який народився у м. Володимирі у шляхетській родині, а в 1983 р. помер у Польщі…
Сергій ШРАМЧУК.
На фото «Суспільного» та з архіву: тут на місці археологічних досліджень і мають збудувати укриття для ліцею; Олександр Цинкаловський у робочому кабінеті.