68-ма мирна весна

День Перемоги у Великій Вітчизняній війні відзначили у Луцьку традиційно: напередодні – святковий концерт, 9 Травня – урочиста хода й мітинг коло Меморіалу вічної слави. Втім атмосфера була особливою: пахло весною, навколо панували енергетика хорошого настрою й радісне піднесення різних поколінь.
Урочистості, котрі зібрали представників влади й ветеранів краю у стінах Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка, поєднали в собі слова привітань та захопливих виступів талановитих митців. 
– Сьогодні важко уявити, що відбувалося на нашій землі в роки війни, це відомо тільки вам, дорогі ветерани: адже назвати ціну перемоги може лише той, хто пройшов війну, – мовив голова облдержадміністрації Борис Клімчук. – Та цього б не сталося без патріотизму – ви боролися на смерть, але – за життя. Ділилися останнім патроном, шматком хліба… Час іде, змінюються покоління, історія збагачується новими фактами, але з року в рік усі свято бережуть пам’ять про загиблих у тій страшній війні й вшановують честь живих героїв. Щирий уклін вам, наші визволителі!
Борис Петрович запевнив ветеранів, що держава і надалі підтримуватиме їх, створюватиме кращі умови життя.
Згодом на героїв свята чекав справжній сюрприз – привітати ветеранів із Днем Перемоги прибув народний артист України, оперний співак-тенор Володимир Гришко. Після виконання кількох композицій до Володимира Даниловича приєднався його вихованець – учасник талант-шоу «Голос країни» Ростислав Кушина. Виконанням старих та добрих пісень на воєнну тематику – і сумних, і веселих – артисти викликали у залі сплеск позитивних емоцій і шквал оплесків. 
…Зранку 9 Травня на Театральному майдані вишикувалося чимало люду. Запальні звуки оркестру, потискування рук, слова вітань… Урочиста хода від площі до Меморіалу вічної слави об’єднала всі покоління, а особливо приємно було спостерігати за малечею, котра однією рукою вхопилася за батьківську долоню, а в іншій тримала прапорці із символікою свята. Окрім того, задіяли військову техніку та ретромобіль, на котрих ветерани та переодягнені у фронтовиків учасники параду їхали попереду колони. Хода супроводжувалася грою духового оркестру і маршем військовиків. 
Під час мітингу ветеранів привітали Борис Клімчук, голова облради Володимир Войтович, Луцький міський голова Микола Романюк. До товаришів звернувся й учасник бойових дій у Великій Вітчизняній війні Ігор Мисенко, а згодом представник юного покоління – вихованець Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Олександр Маркевич.
– Війна принесла горе, сльози, розруху, – мовив Ігор Іванович. – У перші роки було трудно, а після мобілізації, деякої підготовки ми прогнали гітлерівців, мов рудих мишей. Вони відчули міць наших народів! Тож понині святкуємо День Перемоги з величезною радістю. 
Полеглих на полі бою присутні вшанували хвилиною мовчання, також поклали квіти до пам’ятного знаку. Згодом святі отці відслужили за загиблими панахиду.
Ірина ВОРОБЕЙ.
Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *