Боротися і перемагати

Майже 30 років поспіль у Рожищі відбувається естафета до Дня Перемоги. За цей час дві з половиною тисячі її учасників вшанували Велику Перемогу. А багато хто постійно демонструє блискучі спортивні здобутки. Колись – власні, сьогодні – своїх вихованців.
Серед рожищенських легкоатлетів, чий спортивний старт розпочався саме зі шкільних естафет, – Лілія Царюченко, яка нині є тренером-викладачем дитячо-юнацької спортивної школи, тренерську доріжку торує з вихованцями ДЮСШ Павло Бурець, а колишній учасник естафети Олександр Кідиба тепер готує молодих спортсменів, викладаючи фізичну культуру в Копачівській ЗОШ.
Продовжуючи 30-річну традицію, учнівська молодь Рожища вкотре зібралася 8 травня у центрі міста, аби згадати про загиблих і вшанувати живих.
Окрім організатора заходу – відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Рожищенської райдержадміністрації – привітав легкоатлетів Тарас Войтович, перший заступник голови райдержадміністрації. Підтримати учасників прийшли друзі, педагоги, тренери та, звісно, ветерани, на честь котрих і була влаштована естафета.
– В сьогоднішньому забігу беруть участь п’ять команд: із чотирьох шкіл Рожища та нашого ветеринарного коледжу. В кожній із команд – чотири дівчини та чотири хлопці, які мають подолати свій відтинок шляху та передати естафету наступному, – пояснює тренер ДЮСШ та викладач фізкультури ЗОШ №3 Анатолій Ковальчук, який іще в далекому 1984-му запроваджував правила цього спортивного дійства.
– Сьогоднішні бігуни – це не просто учасники, – додає начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Світлана Перепенко. – Вони – кращі спортсмени у своїх навчальних закладах. Тому, беручи участь у забігу, легкоатлети виборюють перемогу і собі, і школі чи коледжу.
На легку боротьбу учасникам спортивного дійства сподіватися не доводилося. Адже поряд із бігунами-аматорами змагалися і чемпіони області, і призери обласних турнірів. Одначе  в естафеті до Дня Перемоги головне – продемонструвати патріотизм і власним маленьким досягненням віддячити за Перемогу, що 9 травня була здобута такою дорогою ціною.
Серед 40 бігунів, котрі перетнули фінішну пряму цьогорічної естафети, на відзнаку заслужив кожен. Тому відділ сім’ї, молоді та спорту всім командам вручив грамоти і грошові нагороди. А от у трійці призерів опинилися представники Рожищенської ЗОШ №2 (ІІІ місце), колектив НВК №4 (ІІ місце) та минулорічні переможці – легкоатлети Рожищенського коледжу ЛНУВМтБТ ім. С. З.Гжицького (І місце).
Оскільки до спортивного дійства долучилися представники «Волинської газети», то і наш тижневик відзначив кращих із кращих в естафеті. Передплату «Волинської газети»» на 2013 р. отримали Валентин Єпішов із ветеринарного коледжу, наймолодша учасниця змагань Марина Мушкевич, котра представляла Рожищенський НВК №4, і Левчук Олександр із ЗОШ №2.
А порадившись із суддями, «Волинська газета» вирішила нагородити не лише тих, хто першим подолав фінішну пряму. Адже незважаючи на хворобу, прийшла відстояти честь команди і школи десятикласниця ЗОШ №3 Іванна Лемешко та її брат Костянтин. Тому, навіть не ввійшовши до трійки призерів, Лемешки отримали від «Волинської газети» спеціальний кубок «За волю до перемоги» і комплект для настільного тенісу.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *