Без категорії

900 не ділиться, а множиться!

Коли в 1985-му Луцьк відзначав 900-річчя, це було справжнім святом для всієї Волині. Воно й не дивно: древній Лучеськ за багато століть свого розвитку став рідною домівкою для багатьох волинян та грізним бастіоном для немалої кількості завойовників.
Звичайно, вік газети – набагато коротший. І його не порівняти з історією того ж Луцька чи іншого славного та древнього міста або села нашого рідного краю. Але цифра «900» прийшла в гості й до «Волинської газети». Постукала у двері й нагадала: саме сьогодні, 21 лютого 2013 р., у видання, перший номер якого побачив світ ще 31 березня 1995 р., – черговий ювілейний випуск. 

Тож як не відреагувати? Як не пригадати те, що було, сказати про те, що є, і не помріяти про майбутнє? Тим більше, що сьогодні – Міжнародний день рідної мови. Для нас – української, якою й виходить основний номер «Волинської газети». Хоча й для нацменшин ми періодично робимо подарунки у вигляді спеціальних випусків польською чи російською мовами.
А тепер спробуймо разом із Вами, шановні читачі, згадати і перші кроки «Досвітньої зорі», і впевнену ходу її правонаступниці «Волинської газети» сучасним медіа-простором.
№1, 31 березня 1995 року. «Досвітня зоря».
Із вітаннями з нагоди виходу у світ першого номера газети виступили перший заступник голови облвиконкому Віталій Заремба, народний депутат України Катерина Ващук, голова облради профспілки працівників АПК Євген Кирильчук, народний депутат України Ростислав Чап’юк, голова Ради колективних сільськогосподарських підприємств області Олександр Столярчук, фермер із с. Воютин Луцького р-ну Леонід Гаврилюк, начальник управління сільського господарства та продовольства облвиконкому Вадим Науменко та інші. Провідним лозунгом нового видання стала фраза «Волинську аграрну газету «Досвітню зорю» – в кожну селянську сім’ю!».
Головним редактором працював Сергій Леонтьєв.
№100, 1 травня 1997 року. «Досвітня зоря».
Видання більшість своїх публікацій присвячує темі сільського господарства. В той же час чимало місця займають матеріали на зразок «Послухайте народного цілителя Анатолія Лемещука», «Посіяла огірочки…», «Наш порятунок у єдності», «Закон для людини пишеться».
Головним редактором працював Леонід Лагановський.
№200, 8 квітня 1999 року. «Досвітня зоря».
Номер, в основному, присвячений Воскресінню Христовому, із чим читачів привітали голова облдержадміністрації Борис Клімчук і голова облради Василь Дмитрук. У духовному сенсі людям пропонуються «Бесіди з Гарафіною Маковій», рецепти випікання пасок, розповідь про американського мандрівника «До зустрічі на небесах», а також поради спеціалістів сільгоспвиробництва Михайла Шевчука і Петра Зінчука, як правильно доглядати за орними землями.
Обов’язки головного редактора виконував Григорій Байда.
№300, 19 квітня 2001 року. «Досвітня зоря».
«Сьогодні, шановний читачу, Ти тримаєш у руках ювілейний – трьохсотий номер «Досвітньої зорі». За шість років існування на газетному ринку Волині нашому тижневику довелося пережити чимало злетів і падінь. Та завдяки самовідданій праці редакторів та журналістів «Досвітня зоря» все ж не зійшла зі своєї орбіти. Хочеться вірити, що найскладніші випробовування ми вже подолали, і разом із вами відсвяткуємо ще й 3000-й номер!» – написала редколегія газети у святковому номері.
Серед засновників видання – Волинська обласна державна адміністрація та Волинська обласна рада.
Головним редактором працювала Ніна Романюк.
№400, 27 березня 2003 року. «Досвітня зоря».
З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва читачів привітали голова облдержадміністрації, Герой України Анатолій Француз і голова облради Василь Дмитрук. Поруч із заміткою про столітній ювілей Олександри Глинюк із с. Маяки Луцького р-ну – повідомлення УСБУ про знищення контрабандного м’яса, матеріали про виступи кубанських бандуристів у Луцьку, календар платника податків, репортаж про «пряму лінію» Василя Дмитрука, яку він провів у редакції: «Більшість питань потрібно вирішувати на місцях».
Обов’язки головного редактора виконував Василь Алексеєв.
№495, 24 лютого 2005 року. Останній номер «Досвітньої зорі».
Після пікетування, здійсненого групою активістів в розпал Помаранчевої революції, організаційні та фінансові проблеми видання вилізли на поверхню, і їх, як виявилося, нікому вирішувати. Щоправда, голова облдержадміністрації Володимир Бондар під час зустрічі з працівниками мас-медіа заявив: «Спілкування з журналістами є для мене свого роду лакмусовим папірцем, як суспільство реагує на ті чи інші питання. Ваші питання заставляють задуматися: чи правильним шляхом ми йдемо? Вважаю, що спілкування з пресою повинне бути частим, і запрошую вас до діалогу».
Головним редактором працювала Анастасія Пеценюк.
№500, 7 липня 2005 року. «Волинська газета».
Доволі символічним та актуальним навіть зараз виявився репортаж «Не шукати ворогів, а знаходити друзів» про візит на Волинь учасників всеукраїнського автопробігу «Разом назавжди», який організували та провели народні депутати Ярослав Кендзьор («Наша Україна») і Володимир Зубанов (Партія регіонів). Всі зійшлися на тому, що потрібне порозуміння між різними регіонами, збудоване на фундаментальних принципах державності.
Газету, де серед засновників значилися облдержадміністрація і облрада, з ювілейним номером привітали ректор ВНУ Ігор Коцан, головний редактор газети «Вісник і К» Євген Хотимчук, перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Шиба, заступник керівника виконавчого апарату облради – керуючий справами Володимир Навроцький, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литві Борис Клімчук та інші.
Головний редактор – Володимир Данилюк.
№600, 21 червня 2007 року. «Волинська газета».
За час, що минув, депутати облради не змогли ні підтвердити свою участь у співзасновниках періодичного друкованого видання, ні проголосувати за відмову від цього. Відтак, серед співзасновників газети – облдержадміністрація, трудовий колектив редакції та Благодійний фонд «Останній солдат».
Святковий номер вийшов у світ з цифрою «600» на першій сторінці, а в іншому газета торкалася актуальних для волинян тем. Насамперед – наступ на екологію отруйного борщівника, боротьба з хлібними монополістами, які надумали підняти ціни на свою продукцію, заклик Президента України Віктора Ющенка шукати «Не взаємознищення, а компроміс», фейлетон під назвою «Розкредить твою мать!», а ще – черговий випуск спеціального інформаційного додатка «Кур’єр 7 муз» та багато іншої цікавої інформації. 
Головний редактор – Володимир Данилюк.
№700, 4 червня 2009 року. «Волинська газета».
Номер вийшов хоча й кольоровим, але – буденним. На першій сторінці – розповідь про візит польських ветеранів АК у с. Щедрогір Ратнівського р-ну, репортаж із залу суду «Москвича не відпускають»… А далі – критика непослідовності Президента України Віктора Ющенка, погроза виробників м’яса та молока організувати страйки, а також візит голови облдержадміністрації Миколи Романюка і голови облради Анатолія Грицюка в УСБУ, де провели виставку матеріалів із розсекречених архівів. 
Головний редактор – Володимир Данилюк.
№800, 21 квітня 2011 року. «Волинська газета».
І цього разу газета особливо не святкувала круглу дату. Тим більше, що саме тривали передпасхальні приготування, тож розповідь із с. Мильці Старовижівського р-ну про «Піст у чоловічому монастирі» була доволі доречною. А в репортажі із с. Ожидів Бродівського р-ну сусідньої Львівщини, де не так давно перекинулися цистерни з жовтим фосфором, розповідалося, як живе місцеве населення після страхітливої техногенної катастрофи. Втім розповідалося й про зустріч голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з Президентом України Віктором Януковичем, про підписання головою ради Володимиром Войтовичем і першим заступником голови облдержадміністрації Олександром Башкаленком меморандуму про співпрацю з Міжнародним фондом «Відродження», а також – про бездіяльність тодішнього Луцького міського голови Богдана Шиба, внаслідок чого бізнесмени купили в Луцьку стару хату, але одній із її жительок нового житла так і не придбали…
Головний редактор – Володимир Данилюк.
№900, 21 лютого 2013 року. «Волинська газета».
Уся вона – перед Вами, шановні читачі. Створена за Вашою безпосередньою участю, вона живе та працює тільки заради Вас. І так було й раніше, коли до редакційного колективу належали, крім вже загаданих головних редакторів, такі працівники, як Василь Кузьмін, Валентина Білюга, Галина Бєлова, Валентина Блінова, Раїса Крайванович, Юрій Міщук, Оксана Куцик, Оксана Чурило, Ольга Максим’як, Руслан Корпош, Юрій Миселюк, Оксана Блищик та багато інших. Когось, на жаль, уже немає, але більшість – успішно застосовує досвід на інших ділянках роботи…
Що ж, на нашому парадному мундирі – нагороди за творчі здобутки, визнані на загальноукраїнському та міжнародному рівнях, а ще – нашивки за поранення, отримані в битвах на інформаційному полі та внаслідок пострілів з-за рогу. Але цей мундир – зазвичай у редакційній шафі. Ми його не виставляємо напоказ, бо зайняті іншим: редакційний портфель треба наповнювати значною кількістю якісних публікацій, які на сторінках «Волинської газети» завжди викликатимуть інтерес у читачів, а поза газетними статтями для більшості будуть гарною підтримкою в добрих справах, а для декого – давно заслуженим моральним ляпасом за неправедні діла…
У наших серцях – пульсує енергія звершень. У наших головах – наснага нових ідей. У наших руках – достатні інструменти для реалізації задуманого. А ноги… Ноги, як відомо, журналістів завжди годували, бо щодня треба йти до людей і бачити правду життя, а не сидіти в теплих луцьких кабінетах, висмоктуючи новини з пальця чи виловлюючи їх у всесвітній павутині…
Головним редактором працює Володимир Данилюк. Разом із Оленою Лівіцькою, Русланою Стельмащук, Світланою Головачук, Оксаною Бубенщиковою, Світланою Думською, Наталією Главнічек, Максимом Безніском, Юрієм Яковюком, Іваном Заїкою, Галиною Міхулею, Миколою Волошиним та багатьма-багатьма іншими творцями «Волинської газети», в якої сьогодні – №900!
Вл. інф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *