Без категорії

Авгієві стайні реєстраційної служби

Із 1-го січня українці реєструють права на нерухомість по-новому, але служби, на які покладені обов’язки допомогти у цьому людям, працюють за старим як світ сценарієм: «стук-грюк – аби з рук». Маючи рік часу на підготовку до того, аби реєстрація здійснювалася за спрощеною процедурою і не в органах БТІ, а державними реєстраторами та нотаріусами, чиновники все ще працюють над недоліками.

«Погано, але не безнадійно», – так оцінив стан справ із організацією роботи щодо реєстрації прав на нерухоме майно Борис Клімчук після ознайомлення з результатами перевірки діяльності реєстраційних служб у містах та районах області.
Попри те, закон гарантує громадянам спрощення процедури реєстрації прав на нерухоме майно, спростити на ділі, а не на словах виявилося складно. Про зміни говорять давно, однак, як з’ясувалося, в обласному центрі донедавна не було вирішено проблеми із приміщенням, зручним і для реєстраторів, і для відвідувачів. В районах досі не позбулися «традиції» вдосвіта займати чергу до кабінету чиновників, яким держава доручила просту місію: допомогти людині зареєструвати її майно. 11 лютого про недопустимість формування черг у коридорах реєстраційної служби нагадав присутнім на оперативній нараді голова облдержадміністрації Борис Клімчук. Як повідомив наступного дня заступник голови облдержадміністрації Едуард Стоєв: в обласному центрі будуть створені всі умови для роботи реєстраційної служби. Задля зручності фахівців-реєстраторів вирішили розташувати  в одному приміщенні з «Волинським обласним бюро технічної інвентаризації», поруч – кабінети нотаріусів. 19 лютого на офіційному сайті головного управління юстиції у Волинській області з’явилося повідомлення про те, що переїзд завершено: реєстраційна служба міста та Луцького р-ну працює за новою адресою – Січова, 22а.
Однак, якщо в Луцьку недоліки усунули і черг, як запевнив перший заступник начальника головного управління юстиції у Волинській області Сергій Карасюк, нема, то у глибинці все – дещо інакше. Загалом в області діє 18 реєстраційних служб. Про особливості роботи окремих із них нещодавно згадав Борис Клімчук:
–У вас був рік на підготовку, а тим часом у Любешові реєстратори сидять «у хліві», де температура плюс вісім! У Маневичах бабусі шикуються в чергу з шести ранку, а в 11-й тільки починається прийом нотаріуса У Ківерцях теж нотаріус працює з 9-ї, а черги з 7-ї. 
Втім, не все безнадійно. «Моє завдання не розганяти (посадовців, – авт.), а організувати», – зауважив голова облдержадміністрації. 
Тож, робота із облаштування належних умов для реєстраторів триває. 
Олена ЛІВІЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *