Третє пленарне засідання сесії було плідним на дискусії. Найжвавіше обговорювали питання, що так чи інакше дотичні до проблем раціонального використання природних багатств Волині.
26 лютого увійде в історію місцевого самоврядування Волині як день, коли до виконання депутатських обов’язків приступили два нових обранця: Святослав Боруцький та Роман Микитюк. Голова обласного тервиборчкому Микола Євтушин виконав свою місію: оголосив результати нещодавніх довиборів і вручив депутатські посвідчення Святославові Боруцькому та Романові Микитюку. Обранці відразу зайняли місця у сесійній залі. Цього ж дня голова облради Володимир Войтович озвучив заяву Святослава Юрійовича про його бажання поповнити лави фракції ВО «Свобода». А от від Романа Микитюка подібних заяв ще, очевидно, не поступало. Тому він поки залишається позафракційним.
Варто зазначати, що на пленарне засідання прибув десант нардепів. У сесійну залу чи не вперше з часів виборів до парламенту завітали Степан Івахів, Сергій Мартиняк та Валерій Черняков. Серед присутніх – Анатолій Вітів та Євген Мельник, які традиційно частіше за колег бувають у головній залі волинського парламенту. Анатолій Вітів навіть попросився за трибуну. Як з’ясувалося згодом, мав намір повідомити: три нардепи-свободівці (окрім нього, ще й Валерій Черняков та Євген Мельник) перерахували по одній зарплаті (а це 25 тис. грн) на будівництво пам’ятника Степанові Бандері. Вчинити так само Анатолій Вітів просив усіх присутніх обранців. Трохи згодом Володимир Войтович зачитав заяву п’яти депутатів облради про те, що й вони перерахували власні кошти на монумент провідникові ОУН у Луцьку.
Розпочали роботу над порядком денним із інформації про стан злочинності в області за 2012 р. Нагадаю, минулого засідання депутати не схотіли слухати доповідь з уст заступника прокурора області Вадима Веніславського й наполягли, аби інформував їх сам Андрій Парака. Цього разу Андрій Андрійович докладно розповів про стан злочинності й відповів на усі запитання депутатів. У серії кадрових питань несподіванок не було. Продовжено контракти із директором обласної школи вищої спортивної майстерності Олександром Зайченком, директором – художнім керівником обласного театру ляльок Данилом Поштаруком, директором обласної бази спеціального медичного постачання Олександром Слюсарем. Призначено на посаду директора установи «Контактний центр у Волинській області» Світлану Онищук, директора Нововолинської спеціальної загальноосвітної школи №9 – Тетяну Кантор, головного лікаря обласного бюро медико-соціальної експертизи – Василя Тимощука. А поновлення контракту з екс-ректором Волинського інститут післядипломної педагогічної світи Михайлом Сташенком не відбулося: голосів забракло навіть для того, щоб поставити це питання за основу.
Без дискусій депутати погодили надання надр у користування НАК «Нафтогаз України». А от ТзОВ «Зелена Енергія В», що претендувало на волинські поклади торфу, залишилося ні з чим. Переконати обранців у благородності намірів інвесторам не вдалося ні з першого разу, ні з третього… Бо тричі у сесійній залі голосуванням намагалися вирішити долю питання. Спочатку більшість висловилися проти надання у користування надр для геологічного вивчення і дослідно-промислової розробки родовищ торфу на території Любешівського р-ну. Після перерви й аргументів інвесторів депутати двічі голосували за пропозиції повернутися до розгляду цього питання. І все – безрезультатно. Тож представники фірми, ймовірно, спробують переконати обранців на наступній сесії. Чимало часу приділили й обговоренню мисливських питань. У результаті – десятки тисяч угідь, що були закріплені за держлісгоспами, віддали приватникам.
А закрили сесію, залишивши без розгляду три питання порядку денного. Автор проектів Сергій Слабенко погодився їх перенести на наступну сесію, що пройде орієнтовно 4-5 квітня. Тож фінальний гімн цього дня таки пролунав.
Олена ЛІВІЦЬКА.