– Одним зі шляхів поповнення золотовалютних резервів є купівля у населення банківських та дорогоцінних металів через територіальні управління Національного банку, – прокоментувала цікаву інформацію заступник голови НБУ Віра Ричаківська. – Нацбанк має майже 20-річний досвід здійснення таких операцій і гарантує населенню безпеку та конфіденційність їхнього проведення.
Щодо безпеки. Як запевняють фахівці, територіальні відділення НБУ (у тому числі й на Волині) мають сучасні ваговимірювальні прилади та обладнання, які щороку перевіряють в органах метрології та стандартизації. Тож українці можуть бути спокійними: золото – найвищої проби.
Ще один цікавий та дуже корисний факт: згідно зі змінами до Податкового кодексу України, які набрали чинності 2012-го р., купівля Національним банком України дорогоцінних металів у брухті відбувається без утримання податку на доходи фізичних осіб.
Завдяки цим змінам волинське управління НБУ(як і обласні відділення) значно збільшило купівлю дорогоцінних металів у вигляді брухту в населення.
Загалом по Україні 2012-го р. надходження золота до Нацбанку зросло у 28 разів, срібла – у 12 разів (порівняно з 2011-м).
Тож ви також можете взяти участь у створенні резервів для майбутніх поколінь.
– Серед країн світу Україна займає 47 місце за розміром золотого запасу. Це дуже гарний показник, – зазначила Віра Ричаківська.
Світлана ДУМСЬКА.