Із двох сотень маршруток, котрі оглянули під час перевірки ДАІ базових транспортних підприємств обласного центру, кожна десята – із технічними несправностями. Відтак пасажирів наражають на небезпеку. Про моменти, пов’язані з луцьким транспортом та пасажирськими перевезеннями говорили нещодавно під час міжвідомчої наради в прокуратурі міста Луцька.
Як повідомила прес-секретар прокурора м. Луцька Оксана Швець, управлінням Укртрансінспекції в області цього року здійснено 53 рейдові перевірки роботи транспортних засобів на маршрутах міста, за результатами яких виявлено 362 порушення. На що ж грішать перевізники? Недотримуються графіка руху, на що й особливо часто нарікають пасажири. Окрім того, запевняють у прокуратурі, водіям луцьких маршруток доводиться працювати понад норму, а відтак утомлюються. Як наслідок – ДТП.
Перевіряла прокуратура міста також наскільки законними є трудові стосунки перевізника та водія. Результати подивували: як виявилося, приватні підприємці використовують найману працю осіб без укладання трудових договорів. Скільки таких транспортних «нелегалів» у Луцьку? Аж десять. Хоча цифра й не надто потужна, однак відповідати доведеться, адже за відповідними фактами відкрито кримінальне провадження.
За словами прокурора міста Луцька Сергія Даніліна, численні порушення «дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт та безпеку дорожнього руху, про оплату та охорону праці, санітарно-епідеміологічного та іншого законодавства» численні порушення здійснено на «Луцькому підприємстві електротранспорту», ПрАТ «Луцьке АТП – 10701» та у відповідних відділах Луцької міської ради. Відтак прокурор виніс подання Луцькому міському голові Миколі Романюку.
Одначе то не єдина претензія органів прокуратури до влади обласного центру. Мовляв, збільшення рівня аварійності на дорогах – ніщо інше як результат поганого стану дорожнього покриття та неналежного виконання профілактичної роботи підрозділів ДАІ. Виникли претензії й до зупинок, точніше – до розташованих коло них споруд.
– У Луцьку розміщено сімдесят тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на зупинках громадського транспорту, – повідомила Оксана Швець. – У ході неодноразових перевірок встановлено, що Луцькою міською радою та її виконавчим комітетом прийнято ряд рішень, які суперечать вимогам Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух», іншими нормативними актами щодо утримання автомобільних доріг, вулиць, розміщення та обладнання зупинок міського електро та автомобільного транспорту. Задля усунення виявлених порушень Луцькому міському голові та начальникові Луцького МВ УМВС України в області вносилися відповідні подання, які на цей час розглянуті, а винні особи притягнуто до відповідальності.
Світлана ГОЛОВАЧУК.