Дбати про ветеранів – щоденний святий обов”язок!

Відрадно, що на Волині увага до ветеранів війни не обмежується масовими акціями до 9 Травня. Попри те, що День Перемоги – воістину знаменна дата для людей, котрі пройшли крізь пекло війни, сивочолі ветерани потребують щоденної підтримки й турботи. З року в рік тих, хто бачив на власні очі будні Великої Вітчизняної війни, стає все менше. 
Ось чому найсвятіший нинішній обов’язок нащадків – зробити все, аби ветерани Великої Вітчизняної, особливо інваліди, самотні вдови, хворі та немічні дідусі й бабусі, відчували і розуміли: їм було заради чого проливати кров і нести на своїх плечах тяжкі воєнні труднощі тоді, в обпалених війною 1941-1945-х…
До чергової річниці Перемоги уряд підвищив пенсії ветеранам війни, особливо відчутно – інвалідам та учасникам бойових дій. Як повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, підвищення є одним із кроків у низці заходів, спрямованих на соціальний захист ветеранів Великої Вітчизняної війни. «Ми вкотре підняли їм пенсійні виплати. А в сьогоднішній ситуації робити це не так легко», – заявив глава уряду.
Розмір щорічної одноразової матеріальної допомоги, яку отримують сивочолі герої напередодні 9 Травня, щоразу збільшується. Цьогоріч напередодні свята кожен із учасників війни одержав майже 3 тис. грн, інваліди війни I групи отримали по 2415 грн допомоги, інваліди II групи –2110 грн, III групи – 1895 грн. Учасники бойових дій та колишні неповнолітні в’язні концентраційних таборів одержали по 745 грн. Члени сімей загиблих – по 375 грн. Загалом влада підтримала 44 тис. героїв війни та прирівняних до них, хто нині мешкає на Волині, на понад 17 млн грн.  
Підвищення соціальних виплат ухвалене урядом за дорученням Президента України Віктора Януковича, який неодноразово наголошував: дбати про героїв війни – святий обов’язок влади. «Головним напрямком нашої роботи є посилення державної турботи про учасників війни, інвалідів, вдів загиблих, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, жертв нацизму», – наголосив Президент. Глава держави зазначив, що піклування про ветеранів із роками не ослабне.  Останнім часом вдалося реалізувати низку ініціатив, спрямованих на підвищення соціальних стандартів для ветеранів війни. Зокрема, лише торік на 49%, тобто на 473 грн, підвищено середній розмір пенсії учасників війни. У 4-4,5 раза зросла грошова допомога ветеранам війни до Дня Перемоги, на 702 грн збільшено пенсії членам сімей померлих інвалідів війни. А особливої уваги, за словами Віктора Януковича, потребують герої війни, які перебувають у шпиталях, лікарнях і будинках-інтернатах. 
Як запевнила директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Мишковець, питання пільг для ветеранів війни нині навіть не обговорюється. Це – непорушний закон для влади, головний пріоритет у соціальній політиці, який не підлягає жодному сумніву. У 2012 р. Волинь отримала понад 145 млн грн із Держбюджету на пільги та компенсації для ветеранів війни. Це дало змогу ветеранам скористатися пільгою з оплати житлово-комунальних послуг, адресною готівковою пільгою для придбання твердого палива та скрапленого газу, безоплатним або на пільгових умовах телефонним зв’язком. А вже з початку 2013-го на це виділено 22,5 млн.
Торік на Волині 35 ветеранам війни капітально відремонтували оселі, що вартувало бюджетам понад півмільйона гривень. Для інвалідів війни у Луцьку, Камінь-Каширському та Ратнівському р-нах влада придбала шість квартир. А нинішнього року сума бюджетних призначень сягає 2,5 млн грн. Водночас влада продовжує забезпечувати ветеранів спеціалізованим автотранспортом. Минулоріч ключі від нових авто отримали 25 інвалідів війни. 
На тлі цих соціальних пільг особливо вирізняється піклування влади про здоров’я ветеранів війни. За останні три роки докладено чимало зусиль і фінансів для лікування та оздоровлення наших ветеранів, яким доступні найліпші госпіталі, клініки та здравниці держави. Лише торік коштом Держбюджету оздоровлено в санаторно-курортних закладах 887 волинських ветеранів. Цьогоріч для цієї категорії місцевих пільговиків Мінісоцполітики виділило 224 путівки. До слова, вперше за останнє десятиліття на виконання регіональної програми соціального захисту населення на 2012-2014 рр. минулого року коштом обласного бюджету оздоровлено 65 ветеранів.
Торік особливу увагу влада приділила ремонту обласного госпіталю для інвалідів війни. За особистого сприяння голови облдержадміністрації Бориса Клімчука  медустанова отримала друге дихання: тут здійснено євроремонт двох поверхів, придбано сучасну медичну апаратуру, зокрема високотехнологічний рентгенівський комплекс, апарат УЗД, обладнання для кабінету функціональної діагностики. Цьогоріч заклад відзначатиме своє 30-річчя з часу створення. Нині це сучасна лікувальна установа із солідною базою та фахівцями найвищої кваліфікації. У 2012-му  в госпіталі для інвалідів війни амбулаторно проліковано близько 43 тис. ветеранів. А це майже 99% усіх воїнів і прирівняних до них у пільгах. До слова, 12 тис. із них лікувалися стаціонарно, де їм надали найсучаснішу медичну допомогу. 
«Ми стежили і стежитимемо за тим, щоб ви завжди були забезпечені якісним лікуванням, необхідними ліками, і це виконуватиметься як на рівні місцевих органів влади, так і на рівні держави», – запевнив ветеранів Президент України Віктор Янукович. Як бачимо, його слова не розходяться з ділом. Нам треба поспішати віддати належну шану і турботу тим людям, завдяки яким маємо мирне небо над головою, завдяки яким знаємо не тільки те, наскільки страшним може бути пекло війни, а й – справжню ціну Перемоги!
Олег РОМАНЮК. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *