Діалог із країною

22 лютого Президент України Віктор Янукович узяв участь у телевізійному проекті «Діалог із країною». Ініціатором та організатором проекту був Перший Національний. 

Упродовж 4-годинного ефіру Віктор Янукович відповів на 25 запитань українців під час 17 включень із різних регіонів нашої держави. Також до, під час та після «Діалогу з країною» працювала «гаряча лінія» Урядового контактного центру. Загалом на неї надійшло 21162 дзвінки. Глава держави під час ефіру відповів на 4 найбільш типових запитання громадян України, що надходили на «гарячу лінію».
За результатами телемосту Президент України дав низку доручень для вирішення порушених громадянами проблем. 
Україна хоче оптимально використовувати свою газотранспортну систему
«Якщо газотранспортна система приноситиме гроші, то Україна матиме можливість її модернізувати, утримувати в надійному стані», – наголосив глава держави. У цьому контексті Президент припустив можливість здачі української ГТС в оренду. «Таким чином, щоб орендної плати вистачало на утримання, аби розділити відповідальність стосовно утримання цієї ГТС. І безумовно, отримати гарантії прокачування відповідних обсягів газу», – сказав Віктор Янукович. За його словами, всі деталі такої угоди повинні бути чітко виписані. «Коли знайдемо тут консенсус, коли ми побачимо, що все це забезпечено – тоді ми будемо готові до прийняття цього рішення». Президент також додав, що переговори з цього питання тривають і рішення буде прийняте у першому півріччі цього року.
Україна продовжує працювати над диверсифікацією джерел постачання енергоносіїв 
«Ми будемо шукати будь-які шляхи диверсифікації джерел постачання газу в Україну», – підкреслив глава держави. Він наголосив, що ціна, яку платить Україна за газ, є найвищою у світі – близько 530 дол. США за тисячу кубометрів. «Проблема забезпечення України газом – це проблема, яка практично три роки є, напевно, для нашої країни одним із найскладніших питань». Віктор Янукович зазначив, що Україна з року в рік скорочує обсяги споживання газу: на сьогодні з 41 млрд куб. м до майже 20 млрд куб. м. Також Україна підвищує видобуток власного газу. Також, за словами Президента, вже незабаром розпочнеться будівництво трьох заводів із виробництва синтетичного газу. Глава держави додав, що також тривають переговори з Росією щодо газового питання. «Ми не зупиняли переговори з нашими російськими партнерами, і ми значно просунулися в цих переговорах. Але поки що остаточного рішення немає. У нас є відповідний план, і ми за цим планом працюємо. Все ж таки сподіваємося, що знайдемо компромісне рішення, яке дозволить нам знизити ціну на газ, котрий постачається з Росії», – повідомив Президент. Він висловив упевненість, що Україні та Росії реально відновити нормальні відносини в газовій сфері: «У нас є оптимізм. Незважаючи на ті складнощі, які були ці всі три роки, скажу, що ми витримали величезний іспит. Наша держава, український народ, наша промисловість, товаровиробники – ми зберегли сьогодні національні інтереси, значно просунулися вперед у програмах енергозбереження». Віктор Янукович також запевнив: «Ціну на газ ні для населення, ні для промисловості підвищувати не будемо».
Україна не задоволена ставленням до себе з боку Європейського енергетичного співтовариства
Наша держава поки не бачить очікуваного ефекту від вступу до Європейського енергетичного співтовариства, оскільки інтереси нашої країни не враховуються, коли приймаються рішення.«Коли Україна вступала в Європейське енергетичне співтовариство, ми розраховували, що це буде велика сім’я, у якій діють загальні правила: справедливе ставлення і справедливі стосунки, – сказав Віктор Янукович. – Коли Росія нам пред’явила штрафний рахунок за недобір газу – ніхто не відреагував, тиша. Порушуються інтереси України. Тоді питання: а навіщо нам бути в цьому співтоваристві?»
Глава держави наголошує на важливості постійного підвищення соціальних стандартів
«Наші люди заслуговують на те, аби всі соціальні стандарти постійно зростали. І ми над цим питанням працюємо». За словами Президента, в Україні треба створювати нові робочі місця, вирішувати питання подолання безробіття. Віктор Янукович наголосив: незважаючи на те, що в державі три роки поспіль підвищуються соціальні стандарти, ще не досягнуто того рівня соціальної допомоги, якого б хотілося. «У 2012 році ми підняли заробітні плати й пенсії приблизно на 15%. Якщо щороку будемо піднімати на 15% соціальні стандарти, матимемо успіх», – сказав Президент. Він також зазначив, що владі вдалося значно підвищити мінімальну заробітну плату і мінімальні пенсії: «Рівень середньої заробітної плати зріс із 1906 гривень до 3025 гривень. Середній розмір пенсії – із 1007 до 1454 гривень. Прожитковий мінімум у розрахунку на місяць на одну особу був 639 гривень, зараз – 1042». Допомога на першу дитину, додав Президент, зросла із 12 тис. грн до 27 тис. грн, на другу – із 25 тис. до 54 тис. грн, на третю – із 50 тис. до 109 тис. грн.
Президент наголошує на необхідності збільшення кількості дитячих дошкільних навчальних закладів
«Наші діти повинні мати можливість проходити підготовку в дитячих навчальних закладах перед школою, здобувати дошкільну освіту», – сказав глава держави. Нині головне завдання влади – створити дошкільні навчальні заклади в достатній кількості в усіх регіонах. Президент наголосив, що тримає на особистому контролі питання відновлення та побудови дитсадків. 
Запровадження страхової медицини дасть змогу поліпшити якість медичних послуг та підвищити зарплати лікарям 
«Треба кардинально міняти ситуацію в медичній галузі і переходити на страхову медичну систему, і ми будемо це робити», – сказав глава держави. За його словами, Україна впритул наблизилася до вирішення цього питання: вже практично готова вся нормативна база, активно відбувається реформування медичної галузі. На переконання Президента, оновлення медичних закладів, їхня реструктуризація мають здійснюватися поетапно, як це і відбувається нині.
Зокрема, зазначив Віктор Янукович, відкриваються нові перинатальні центри, в яких забезпечено умови для допомоги майбутнім матерям, породіллям та новонародженим. Водночас створюються центри екстреної медичної допомоги.
Як підкреслив глава держави, нині необхідно акцентувати не лише на забезпеченні цих центрів сучасним медичним обладнанням, підготовці фахівців, а й зосередитися на оновленні автомобільної бази. Розповідаючи про модернізацію швидкої допомоги, Президент звернув увагу на необхідність відновлення та будівництва автомобільних доріг, ширшого застосування малої авіації в екстреній медицині. Щодо підвищення заробітних плат для працівників медичної галузі та їхнього соціального забезпечення, Президент зазначив: «З року в рік ми піднімаємо рівень заробітної плати робітникам бюджетної сфери, і цей рік не буде винятком».
«Ми започаткуємо програму забезпечення дітей-сиріт житлом»
За словами Президента, ніхто, крім держави, не може забезпечити належні умови життя, можливості для здобуття професії, житла для дітей-сиріт. «Ця програма обов’язково найближчим часом буде започаткована й окремим рядком увійде до бюджету. Ми встановимо такий облік у державі, де кожна дитина-сирота, яка досягла 18 років, уже матиме право на отримання житла», – сказав Президент. Він зазначив, що є багато сімейних будинків, які створюють усі необхідні умови для дітей. «У такому випадку держава зобов’язана знайти компенсації. Ми також це включимо в цю програму», – підкреслив Віктор Янукович. Глава держави нагадав, що в Україні нині постійно скорочується кількість дітей-сиріт, які перебувають у державних закладах. Натомість дедалі більше дітей-сиріт потрапляє у заклади сімейного типу виховання.
Реалізація програми «Доступне житло» стимулюватиме розвиток будівельної галузі 
Найближчим часом буде започатковано кілька програм, які створять умови для розвитку будівельної галузі. Однією з них глава держави вважає програму «Доступне житло». «Вона опрацьована на сто відсотків, на сто відсотків забезпечена фінансуванням», – сказав Віктор Янукович. Президент зазначив, що будівельні компанії отримають можливість брати участь у цій програмі, яка фінансуватиметься за рахунок кредитів і частково – інвесторів. Він висловив переконання, що запровадження цієї програми дасть змогу залучити до неї якомога більше підприємств галузі, що сприятиме створенню нових робочих місць.
Влада посилює соціальний захист ветеранів Великої Вітчизняної війни
«Ветерани – це ті люди, які принесли мир і перемогу на нашу землю. Сьогодні ми маємо віддячити, зобов’язані як ваші сини, як ваші онуки створити всі умови, щоб ви могли спокійно жити – не виживати, а жити – в нашій країні», – зазначив Віктор Янукович. Президент також наголосив, що Україна на гідному рівні відзначить 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Також підкреслив, що з року в рік покращується медичне обслуговування ветеранів Великої Вітчизняної війни. «Крім шпиталів, ми започаткували ще створення відповідних палат для ветеранів – практично в усіх лікарнях нашої країни. Ми стежили і будемо стежити за тим, щоб ви завжди були забезпечені якісним лікуванням, необхідними ліками, і це виконуватиметься як на рівні місцевих органів влади, так і на рівні держави», – заявив Президент.
Питання ремонту автошляхів в Україні треба вирішувати системно
«Це питання не може вирішувати самостійно жодна мерія, жодна місцева адміністрація в Україні – воно загальнодержавне і загальнонаціональне. Як ми підійдемо до цього питання – цей проект, ця стратегія найближчим часом буде запропонована», – наголосив Віктор Янукович. Він зазначив, що внаслідок складних погодних умов цьогорічної зими стан автошляхів в Україні значно погіршився. «Нам треба змінювати технології. Нам потрібен зовсім інший підхід, зовсім інші фінанси – не ті, які зараз маємо для будівництва доріг. Це питання найближчим часом розглянемо, запропонуємо нову систему підходу до вирішення цих проблем», – сказав Президент.
Збільшення експорту є запорукою підняття рівня економіки 
За словами глави держави, розвиток експорту сьогодні – це одна з найкращих можливостей підняти рівень економіки: «Ми перейшли на економізацію зовнішньої політики. Сьогодні Міністерство зовнішніх справ працює по-іншому. Сьогодні вже інші стосунки наших дипломатичних установ із нашими товаровиробниками». Президент додав, що Україна шукає можливості для просування вітчизняних товарів на світовому ринку. 
У державі продовжується робота щодо поліпшення якості надання адміністративних послуг
На переконання Президента, створення центрів надання адміністративних послуг – це значне досягнення в напрямку покращення їхньої якості. Проте, додав він, необхідно й надалі працювати над створенням єдиної системи, програми звітності та контролю для різних закладів. Віктор Янукович наголосив на потребі вирішення зазначеної проблеми спільно з користувачами послуг таких центрів та їх працівниками. Президент запропонував їм узяти участь у створенні необхідних програм. 
Важливо постійно вдосконалювати антикорупційне законодавство 
За словами Президента, Генеральна прокуратура та правоохоронні органи повинні постійно інформувати населення про те, яким чином виконується антикорупційне законодавство в нашій країні. Віктор Янукович наголосив, що побороти корупцію неможливо за рік, два чи три. «Ми – країна, яка тільки на порозі вирішення цієї проблеми. Антикорупційне законодавство ми прийняли два роки тому», – сказав Президент. Імплементація цього законодавства, зазначив глава держави, блокується, гальмується практично на всіх рівнях через старі звички, бажання жити по-старому та знаходити джерела збагачення.
За матеріалами прес-служби Президента України.
На фото: Віктор Янукович у прямому телеефірі відповідає на запитання учасників діалогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *