Грати за правилами

Обласна служба зайнятості активно співпрацює з роботодавцями, а з 2012 р. особливу увагу тут приділяють підвищенню рівня правової обізнаності партнерів. До цього спонукали мінливість законодавства, проблеми нелегального працевлаштування, низький рівень заробітної плати в регіоні. Саме про підходи до формування правової культури роботодавців, котрі є основними гравцями на ринку праці, йшлося на прес-конференції, організованої обласним центром зайнятості. 

– Ми прагнемо донести нашим партнерам нове в законодавстві оперативно, якісно та швидко, – зазначила начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Олена Комар.
У цьому в першу чергу допомагають бліц-навчання за галузевою ознакою, організовані за сприяння владних і контролюючих структур, соціальних фондів, громадських організацій. Уже проведено 5 таких семінарів для роботодавців деревообробної, транспортної, сільськогосподарської галузей, готельно-ресторанного бізнесу. Завершується бліц-навчання для орендарів земель лісового фонду. До речі, серед учасників – навіть звичайні мисливці.
– Роботодавець прислухався до наших порад, порад, які давали представники Пенсійного фонду, податкових структур, представників відділів економіки, санстанції, пожежної охорони тощо, – розповіла Олена Петрівна. – Внаслідок цього можемо відмітити пожвавлення статистики руху робочої сили в області, зростання кількості чинних договорів між найманими працівниками та підприємцями.
Служба зайнятості, крім того, здійснює активну роботу щодо відзначення професійних днів, які висвітлюються на веб-сайті. До того ж тут можна знайти презентації роботодавців області – соціально відповідальних представників галузі. Акцент, який ставлять цьогоріч, – розповіді про приклади успішного працевлаштування за певною спеціальністю, а також популяризація робочих професій.
– Самоосвіта – один із напрямків, котрий ми сповідуємо, – наголосила Олена Комар. – Аби роботодавець ішов у ногу з часом, щомісячно або як тільки виникне потреба на електронні адреси роботодавців надсилаємо нові інформаційні матеріали.
Ще один різновид формування правової культури, який практикує обласна служба зайнятості, – засідання організацій роботодавців міста чи району щодо вирішення актуальних проблем. Торік відбулося 52 таких наради, де серед основних питань – легалізація праці та заробітної плати, впровадження змін до чинного законодавства про зайнятість населення, створення робочих місць тощо. 
– Активність працедавців свідчить про довіру і бажання здобувати знання, – підкреслила фахівець обласного центру зайнятості.
Про тісну співпрацю зі службою зайнятості розповіла директор навчального центру ДП «Автоскладальний завод №1 ПАТ АК «Богдан Моторс» Лариса Гань, наголосивши на гострій потребі у робітничих кадрах за спеціальностями – слюсар із механоскладальних робіт, електрозварник на автоматичних і напівавтоматичних машинах та маляр. Щоб знайти кваліфікованих робітників, спільно з міським і районними центрами зайнятості проводять ярмарки вакансій, працюють із сільськими та селищними головами. Але, як наголосила Лариса Володимирівна, цього замало. Тому безпосередньо на базі виробництва або в навчальному центрі заводу організовують навчання, зокрема й за направленням служби зайнятості, для тих, хто хоче працювати, але немає відповідної кваліфікації. Нині також отримали ліцензію на спеціальність «водій тролейбуса».
– Робимо все можливе, аби отримати кваліфікованого робітника, а служба зайнятості нам у цьому всіляко допомагає, – підсумувала Лариса Гань.
Директор Луцького міського центру зайнятості Едуард Неймарк зазначив, що серед іншого навчають роботодавців створювати самопрезентації в електронному форматі. Переглянувши матеріал, безробітний навіть у найвіддаленішому куточку нашого краю буде поінформований про підприємство, яке його зацікавило.
В обговоренні також узяли участь директори Камінь-Каширського районного центру зайнятості Лілія Дзямко та Ковельського міськрайонного центру зайнятості Олена Комісарук-Марчак, котрі розповіли про свої особливості співпраці з роботодавцями. Наприклад, у Камінь-Каширському р-ні – це створення безробітним фоторезюме, яке можна розмістити ще й на порталі «Труд», у Ковелі – тісна взаємодія з організаціями роботодавців.
Наталія ГЛАВНІЧЕК.
На фото автора: Едуард Неймарк, Лариса Гань і Олена Комар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *