Хто ж не любить влітку посмакувати свіжими хрумкими огірочками, та ще й без ГМО? А якщо з власної грядки – то ціни їм немає!
Почнемо з насіння. Не секрет: якісне насіння – запорука гарного врожаю. Вибір залежить від того, чи маєте змогу щодня навідуватися на грядку, чи ні. Якщо ділянка під вікном, то варто взяти гібриди – голландські сорти. Щодня з одного пакетика насіння можна збирати по піввідра огірків, але насіння з них не буде.
– У нас переважно гібриди самозапильні, – розповідає консультант магазину «Агромайстер», що в Луцьку на Ковельській. – Це насіння оброблене. До речі, позначка на пакетику «F1» вказує на те, що це – гібриди. Вони поєднують якості кількох сортів, у них – висока схожість. Підійдуть і в теплицю, і для відкритих ділянок. Найбільш високоврожайні гібриди – «Амур», «Вокал», «Кріспіна», «Кібрія», «Соната», «Пасалімо». Вони корнішонного типу, без гіркоти, не м’якнуть при солінні і консервуванні. До речі, гібриди стійкіші до хвороб і несприятливих умов, але з них не збереш насіння.
Коли часу не так багато і заглядати під кущ збираєтеся через день-два, краще взяти українські сорти – «Анулька», «Джерело», «Конкурент», каже пан Анатолій. Середньопізні –«Фенікс», «Фенікс +», котрі підходять для соління, довго плодоносять, високоврожайні, завдовжки 9-12 см. Сорт «Зозуля» можна брати для салатів: виростають до 25 см. Краще висівати огірки у кілька прийомів (можна один і той самий сорт) із перервою у два тижні.
Ділянку під огірки, радять досвідчені городники, краще вибирати ту, де раніше росли томати, боби, картопля, коренеплідні овочі. Насіння висівають у добре прогрітий ґрунт наприкінці першої – на початку другої декади травня, бо огірки – теплолюбні рослини. Поливати потрібно теплою, добре прогрітою на сонці водою. Якщо рослини посадити густо, то постійно витягатимуться, їхнє цвітіння затримається на 1-2 тижні, а значить – знизиться врожай. Якщо в одному гнізді росте 2-3 рослини, то відстань між гніздами має становити 60-70 см, якщо одна – 25 см. Ширина міжряддя – 70-120 см.
Вирощуючи огірки, каже консультант «Агромайстра», завжди старайтеся підняти огудину на шпалери, аби не було контакту листя із землею. Дуже гарні результати дає вирощування огірків у кулісах із кукурудзи. Високі рослини захищають їх від прямих сонячних променів, вітру, низьких температур. Кукурудзу сіють рядами на відстані 1 м рослина від рослини, а між ними – ряд огірків.
Аби рослини утворювали додаткові корені, у фазі 2-3 справжніх листів їх бажано підгорнути. При добре розвиненій кореневій системі утворюється більше квіток і зав’язуються плоди, які швидко ростуть. Слід зазначити, що огірки потерпають як від нестачі, так і від надлишку добрив. Одним із кращих підживлень є настій коров’яку або курячого посліду (1:8-10) із розрахунку 1-1,5 л на рослину. Під час масового збирання плодів таке підживлення слід проводити раз на 7-10 днів.
Небажано вирощувати огірки на одному місці кілька років підряд, потрібно дотримуватися сівозміни.
Гарного врожаю!
На фото: консультант «Агромайстра» знає все про насіння, ще й вам порадить.