Тільки трохи блиснуло сонечко і став сходити сніг, охочих придбати насіння побільшало. Особливо багато цибулі-сіянки, аж очі розбігаються від різноманіття. Її вартість коливається від 25 до 32 грн за кг. Завітали і ми на Центральний ринок. У магазині «Насіння», що на вул. Глушець, 1 зголошуються побалакати і поділитися досвідом.
– Я не один рік тут працюю, – привітно розпочинає розмову продавчиня. – Люди постійно радяться, самі діляться секретами гарного врожаю. Тож мушу постійно бути в курсі справ. Якщо хочете мати цибулю до нового врожаю, купуйте гострі й напівгострі сорти, як-от штудгартен, халцедон. Солодкі – підійдуть для приготування салатів і споживання у свіжому вигляді, бо зберігаються недовго. Це, наприклад, голландська, вольська. Крупну сіянку беруть задля зелені.
Також, зазначає жінка, багато залежить від ґрунтів:
– Якщо земля тяжка, краще брати трохи цибулинки більшої фракції, бо маленькі можуть не пробитися. Якщо гарна, чорнозем – можна будь-яку садити. До речі, один із найпопулярніших сортів – халцедон: має добрий захист відл різних шкідників і найстійкіший у наших умовах. Купуючи сіянку, пильнуйте, щоб цибулини не були вологими, ушкодженими й з ознаками хвороби.
Зберігати цибулю-саджанку перед посівом продавчиня радить у полотняних торбинках (підійдуть і панчохи) чи картонних коробках, але перед тим обов’язково просушити, розстеливши в сухому місці. За добу-дві перед посадкою корінці цибулі намочують у воді. Це необхідно зробити, особливо якщо ґрунт сухий: стимулює проростання.
– Один хороший постійний покупець поділився секретом догляду за цибулею, аби «не хворіла». Отож, готуємо розчин: на 1 кілограм сіянки треба взяти 5 л води, додати 150 г оцту, целофановий мішечок попелу. Потримати зо 5 годин перед посадкою. Згодом, коли пір’я цибулі стане завдовжки десь 10-15 см, варто піділляти спеціальним лікувальним розчином: на 75 л води городник розводить 5 г марганцівки. Казав, що ніяка зараза не вчепиться і буде гарний урожай. Хочете – перевірте.
Спробуйте і ви!