В Україні підвищать заробітні плати працівникам сфери освіти та соціального захисту. Для цього Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про розподіл 6,6 мільярда гривень між обласними бюджетами.
Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
За її словами, кошти розподілили між 24 областями. Обсяг фінансування для кожного регіону визначали індивідуально, враховуючи потреби у підвищенні заробітних плат та можливості місцевих бюджетів самостійно покривати ці витрати.
«Кошти розподілено між 24 обласними бюджетами. Кожна область отримала суму, розраховану індивідуально — залежно від потреб на підвищення зарплат і можливостей місцевих бюджетів самостійно покривати ці витрати», — зазначила очільниця уряду.
В уряді пояснили, що більшу підтримку отримають регіони з нижчим рівнем власних бюджетних надходжень. Для територій, де тривають бойові дії або існує загроза їх виникнення, держава компенсуватиме до 80% необхідних витрат, пов’язаних із підвищенням зарплат.
Для інших громад, які мають недостатню фінансову спроможність, рівень державної підтримки становитиме від 50% до 80% від необхідної суми.
У Кабміні наголошують, що додаткове фінансування допоможе громадам виконати зобов’язання щодо підвищення оплати праці працівників соціально важливих сфер та зменшить навантаження на місцеві бюджети.
Фото ілюстративне

