Наводячи лад напередодні Великодня, краяни не замислюються над тим, що спалювання сухої рослинності – це не тільки велика шкода навколишньому середовищу, а ще й ризик великої біди! Однак із року в рік ситуація не змінюється, хоча на всіх рівнях щовесни озвучують заклики – боротися з підпалами гривнею, а не інакше! Випалювання стерні, луків, сухої рослинності, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища карається штрафом від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Для посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів.
Тож, кого оштрафували на Волині за порушення норм чинного законодавства про охорону довкілля? І які суми сплатять порушники?
За повідомленням Держекоінспекції у Волинській області, з 9 до 19 квітня інспекторами з охорони навколишнього природного середовища складено 13 протоколів за самовільне випалювання залишків сухої рослинності на загальну суму …2210 грн, окрім того: «Для попередження випалювання інспекторами внесено 120 приписів головам сільських (селищних) рад та керівникам організацій. Також було виявлено 11 підпалів сухої трави невстановленими особами. Із 150 громадянами (основна частина з яких – пенсіонери), які спалювали побутове сміття та гілля поблизу власних будівель, проведено профілактичні бесіди». А тут… картина, як бачимо, – не така страшна, як її малюють.
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: пейзажі уздовж дороги до Володимира-Волинського – мов кадри з фільмів про війну.