Відповідь на запитання, варто чи ні збільшувати тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, не вдалося знайти під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради. Якщо працівники виконавчих органів влади міста доводили: інакше галузь ЖКГ, котрій і так скрутно живеться, узагалі не впорається з поставленим завданням, то представники депутатського корпусу наголошували: перш ніж вдаватися до кардинальних засобів, необхідно людям детально пояснити, на що саме використовуються сплачені ними кошти. Відтак за кілька днів обранці громади у рамках Дня депутата мали можливість оглянути стан під’їздів у кількох луцьких багатоповерхівках та поспілкуватися із працівниками ЖКП №7.
Багатоквартирні будинки на вул. Бринського показали депутатам не дарма. В одному з під’їздів поточний ремонт зроблено балансоутримувачем, себто жеком, щоправда, матеріали купували мешканці. В іншому, де створено ОСББ, лад наведено силами мешканців. Ще до одного під’їзду, де за словами працівників ЖКП №7 взагалі не робили ремонту, учасники Дня депутата підійшли, одначе заходити чомусь не стали – лише постояли під дверима. Відтак те, як живеться лучанам, які свідомо відмовляються від благ ЖКГ, залишилося за завісою невідомого.
Безпосередньо спілкуватися щодо вартості послуг із утримання житлового фонду Луцька взялися, прибувши до ЖКП №7. Тут на депутатів у залі засідань чекав чи не весь колектив житлово-комунального підприємства.
– За якісні послуги потрібно платити, – зауважила заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська. – Зрозуміло, що мешканці будинків не радітимуть перерахунку тарифів, одначе хочеться знайти взаєморозуміння. Нині тариф є збитковим. А 2012-й практично всі луцькі ЖКП завершили зі збитками.
Одначе депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Григоренко зауважив: хоча він і виступав із відповідною ініціативою, однак і досі далеко не коло кожного під’їзду жеківці вивісили списки, які послуги надано й скільки на це пішло грошей.
Якщо відповідне рішення все ж приймуть, то на скільки зростуть тарифи? В середньому від 30 до 60%, а це – від 20 до 40 грн. А чи приймуть? Поки не зрозуміло, бо депутати навіть під час розширеного засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження, не дійшли спільного рішення. Хоча ідею категорично не відкинули, однак і не підтримали. Знову наголошували на необхідності надавати мешканцям будинків детальну інформацію про використання коштів. Запропонували також провести громадські слухання. Відтак крапки над «і» у питанні підняття тарифів ще не розставлено.
Лана ДАВИДОВА.
Фото Олександра ОЛІШЕВСЬКОГО.