Відтепер те, як рухаються луцькі маршрутні таксі, можна побачити в режимі реального часу, зайшовши у мережу Інтернет. У такий спосіб міська влада має намір навести лад у сфері перевезень. Віднедавна всі маршрутки обладнано системою GPS-навігації – пристроями, котрі дозволяють відстежити, на якому саме відрізку шляху перебуває автобус, відхиляється від маршруту, спізнюється чи, навпаки, відстає від графіка руху. Словом, система досить корисна в першу чергу для пасажирів. Та й перевізники отримують додатковий важіль контролю за роботою водіїв.
Нещодавно систему диспетчеризації руху пасажирського транспорту із використанням системи GPS-навігації офіційно запустили в дію. Як зауважив Луцький міський голова Микола Романюк, у такий спосіб міська влада намагається вирішити транспортне питання, адже останнім часом лучани все більше нарікали на перевізників, котрі надають відповідні послуги.
– Про необхідність впровадження системи моніторингу руху громадського транспорту говорять давно, – зауважив Микола Романюк. – А все тому, що це – складна й тривала робота. Непросто йшов процес облаштування маршруток пристроями GPS-навігації, але головне завдання влади – створити комфортні умови для життя, роботи й відпочинку. Думаю, запровадження моніторингу буде зручним для громадян. Та й відповідні служби міської ради зможуть контролювати роботу перевізників. А у випадку невиконання останніми умов договорів, будуть розривати з ними угоди на перевезення пасажирів.
До слова, в управлінні транспорту та зв’язку Луцької міської ради вже визначили працівника, котрий і займатиметься моніторингом роботи перевізників.
Зрозуміло, що систему ще слід відпрацювати. До речі, варто зауважити, що лучани зробили своєрідний прорив: комплексного моніторингу, який запровадили в обласному центрі Волині, не здійснюють у жодному українському місті. У деяких населених пунктах запроваджено систему, котра відображає лише певні нюанси.
– Нині багато маршруток ще не дотримуються графіку руху, – зауважив Тарас Яковлєв, заступник Луцького міського голови. – Думаю, згодом усе налагодиться. Одначе всі мають знати, що в управлінні транспорту збиратимуть інформацію, аналізуватимуть її та вивчатимуть проблемні питання. Якщо маршрутка йде згідно з графіком, то відображається на мапі зеленим кольором, а якщо спізнюється – червоним. Робитимемо все, аби червоних точок на карті практично не було. Якщо потрібно буде переглянути графіки руху, зробимо це.
До речі, охочі можуть ознайомитися з рухом маршрутних таксі, зайшовши на інтернет-сторінку Луцької міської ради http://www.lutsk.ua/ (у рубриці «Жителю міста» підрубриці «Транспорт») та на сайті системи «МАК» (у рубриці «МАК-online»).
Луцьком на 32 автобусних маршрутах курсує 262 маршрутних таксі.
Якщо система навігації виправдає себе, то відповідними пристроями обладнають і міські тролейбуси. Окрім того, за словами Миколи Романюка, у найближчих планах міської влади – запровадити у маршрутках оголошення зупинок, що вже практикують у тролейбусах. Тож із 1 червня цього року в усіх транспортних засобах, які здійснюють перевезення на маршрутах міста, зупинки оголошуватимуть. Одначе для цього перевізники повинні подбати про наявність в автобусі необхідного обладнання.
Ще одна цікава ідея, на впровадженням котрої вже працюють, – підприємство «Візор» має обладнати луцькі зупинки моніторами, де й відображатиметься інформація про графіки руху транспорту. Спершу таке ноу-хау протестують на кількох зупинках на пр-ті Волі.
Наш кор.